"Це виключно маркетинговий хід". Ляшко закликав не робити тести на антитіла до коронавірусу без гострої необхідності

Відсутність або наявність антитіл – це не свідчення того, що вакцина працює чи ні, зазначив Ляшко
Фото: EPA
Вакцинація проти коронавірусу не є показником для проведення якихось досліджень на антитіла. Про це 12 травня під час прямого ефіру в Instagram "Радіо Свобода" повідомив головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Він закликав українців відмовитися від проведення тестів на антитіла до коронавірусу без гострої необхідності.

"Це виключно маркетинговий хід. Не потрібно бігати робити після перенесеної хвороби або після проведеної вакцинації, якщо тільки ви не потрапляєте в певну когорту, коли вам рекомендується це зробити для проведення досліджень", – сказав Ляшко.

Він зазначив, що "крім гуморального імунітету, є ще клітинний імунітет".

"Відсутність або наявність антитіл, яке може досліджувати та чи інша тест-система в тій чи іншій лабораторії – це не свідчення того, що вакцина працює чи не працює", – додав заступник глави МОЗ.

За словами Ляшка, після вакцинації проти COVID-19 у пацієнтів формується імунітет, проте "метод, яким визначали антитіла, може цього не зафіксувати".

Переглянутися цею допіс в Instagram

Допіс, Поширення Радіо Свобода (@ radio.svoboda)

Контекст:

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield і AstraZeneca-SKBio), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).

Вакцинують українців із 24 лютого. В Україну привезли вже майже 2,2 млн доз вакцин (найбільше – 1,2 млн – препарату Sinovac Biotech, чергова партія якого прибула 9 травня). МОЗ уклало контракти на постачання 42 млн доз вакцин, зокрема 8 млн доз за програмою COVAX. Усі ці вакцини Україна планує отримати до кінця 2021 року.

Від початку кампанії з вакцинації щеплення проти COVID-19 зробили 901 107 людям. Одну дозу ввели 901 105 українцям, другу дозу – 3828 особам.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Від початку епідемії в Україні підтвердили понад 2,13 млн випадків коронавірусної інфекції (6813 – упродовж останньої доби). 12 травня у країні зробили 89,49 тис. тестів на коронавірусну інфекцію, госпіталізували 2569 осіб з COVID-19.