У центри вакцинації проти COVID-19 надійде інший препарат – МОЗ України
Він зазначив, що вакцинацію в Україні проводять на трьох платформах – у пунктах вакцинації, вакцинальних центрах і за допомогою мобільних бригад медиків.
"Саме від цього залежить, коли, хто і якою вакциною розпочинає вакцинуватися. Тому що ми плануємо проведення вакцинації таким чином, щоб запобігти якомога більшій кількості програмних помилок і забезпечити холодовий ланцюг, щоб проведення щеплення було безпечним і ефективним для всіх", – сказав Ляшко.
За його словами, зараз у вакцинальних центрах і під час вакцинації організованих колективів мобільними бригадами використовують китайську вакцину проти COVID-19 CoronaVac.
"У подальшому буде трошки змінена організація самого процесу, зокрема, щодо тієї вакцини, яка буде використовуватися у вакцинальних центрах і для вакцинації організованих колективів. Але це ми анонсуємо після того, як ця зміна відбудеться", – підкреслив глава МОЗ України.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Упродовж минулої доби в Україні зробили 53,8 щеплень проти коронавірусної інфекції, 2,15 млн – від початку кампанії з імунізації проти COVID-19. Першу дозу ввели майже 1,8 млн осіб, понад 394 тис. вакциновано повністю.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовців зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком понад 60 років.
Ляшко обіцяв, що до кінця 2021 року всі охочі у країні зможуть вакцинуватися проти коронавірусу. Водночас протягом літа щеплення "як мінімум" і "гарантовано" зроблять 5 млн українців, прогнозує він.
Центри масової вакцинації почали працювати 29-го і 30 травня в Києві, Львові та Одесі. Це пілотний проєкт Міністерства охорони здоров'я. Центри працюють у вихідні і приймають українців, які записалися на вакцинацію в застосунку "Дія". За перші два дні у трьох українських центрах масової вакцинації зробили майже 5 тис. щеплень проти COVID-19.