У ДБР розповіли, скільки кримінальних проваджень розслідують проти посадовців ТЦК і СП

ДБР повідомило про підозру 73 працівників ТЦК і СП
Фото: npu.gov.ua (архів)

Працівники Державного бюро розслідувань із 24 лютого 2022 року відкрили 408 кримінальних проваджень, пов'язаних із роботою територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Про це 22 серпня повідомила пресслужба ДБР.

Правоохоронці вже повідомили про підозру 73 осіб, до суду передано 37 обвинувачень щодо 61 підозрюваного, 10 фігурантів уже дістали обвинувальний акт, ідеться в повідомленні.

"Уже доведені судом суми одержаної неправомірної вигоди під час махінацій у ТЦК становлять 114 млн грн. Установлено збитків на суму 19 млн грн, із яких завдяки зусиллям ДБР відшкодовано 6,5 млн грн", – зазначили в ДБР.

Також суди арештували майна фігурантів на суму 264 млн грн, додали слідчі.

Контекст:

Рік тому на тлі скандалу з колишнім начальником Одеського ОТЦК та СП Євгеном Борисовим, якого підозрюють у незаконному збагаченні й організації легалізації незаконних доходів (його зараз заарештовано), президент України Володимир Зеленський доручив перевірити військкомів у всіх регіонах України, "щоб вони не ганьбили нашої держави й пам'яті героїв, які гинуть на фронті". Масові перевірки розпочали Національне агентство з питань запобігання корупції, ДБР, СБУ, Нацполіція.

27 липня 2023 року Зеленський поінформував, що перевірка на завершальному етапі. За його словами, 11 областей "на особливому контролі" щодо цього питання.

У жовтні Національне агентство з питань запобігання корупції поінформувало, що за пів року в українських військкомів виявили необґрунтованих активів на 255 млн грн.

21 травня 2024 року НАЗК повідомило, що з-поміж 541 перевіреного посадовця керівного складу ТЦК та СП корупційні порушення виявили у вісьмох.

15 серпня омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що під час перевірки скарг на дії представників ТЦК у більшості порушень прав громадян не виявили.