У Міноборони України пояснили, за яких умов повістку поштою вважатимуть врученою
Із 16 липня військовозобов'язаним українцям зможуть надсилати повістки поштою – після того, як спливе встановлений законом строк 60 днів на уточнення військово-облікових даних. Про це 14 червня повідомив спікер Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телеканала "1+1".
За словами спікера, повістки надсилатимуть рекомендованим листом.
"Людина або під підпис отримує [повістку], або відмовляється, знову ж таки, під підпис, або вона повертається. І таким чином вважається, що повістка була доставлена", – зазначив Лазуткін.
Якщо людини не було фізично на місці й повістка повертається, то, як повідомив Лазуткін, запускають механізм адміністративного правопорушення.
"Саме для цього існують ці 60 днів, щоб люди оновили свої дані – де вони проживають, яка в них електронна адреса, який у них телефон", – наголосив спікер.
Зараз повістку вважають врученою, тільки якщо людина отримала її під особистий підпис.
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 8 травня 2024 року – до 11 серпня.
У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набув чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов'язані протягом двох місяців мають оновити для територіального центру комплектування та соцпідтримки свої персональні дані – через ЦНАП, електронний кабінет або прийшовши у ТЦК.
17 травня Зеленський підписав закон про багаторазове підвищення штрафів за військові правопорушення, зокрема за ухилення від мобілізації.