У МОЗ не відкидають введення локдауну в Україні восени
"Ми не виключаємо цього. Але сьогодні у нас є можливість зробити все і ми це робимо, щоб локдауну не було. І це не тільки дотримання протиепідемічних норм... Якщо у нас люди, старші 60 років, будуть вакциновані хоча б на 80%, то потенційне зростання кількості випадків для нашої системи охорони здоров'я буде некритичним", – сказав Ляшко.
Він зазначив, що головна мета введення жорстких карантинних обмежень – захист найуразливіших груп, людей старшого та похилого віку, які "найчастіше інфікувалися і мали негативні наслідки для здоров'я".
"Якщо вони будуть провакциновані, тоді за зростання кількості нових випадків, ми будемо оцінювати дві складові: потенційний вплив на стан і життя людей, а також вплив на економіку. І якщо ми захистимо вакцинацією пріоритетні групи, то ми можемо більше дивитися в бік економіки, щоб вона працювала", – зазначив глава МОЗ.
У МОЗ раніше говорили, що під час можливих локдаунів усередині України зможуть застосовувати COVID-сертифікати. Зокрема, для роботи тих бізнесів, у яких вакциновані персонал або відвідувачі.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
13 липня в Україні зафіксували 547 нових випадків коронавірусної хвороби (понад 2,24 млн – з початку епідемії), у вівторок померло 25 осіб, одужало – 797.
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen).
Вакцинація в Україні стартувала 24 лютого. У країні 13 липня проти коронавірусу щепили понад 100 тис. українців. З початку кампанії з вакцинації першу дозу отримало приблизно 2,42 млн осіб, майже 1,26 млн – повністю імунізовані та отримали дві дози.
Ляшко обіцяв, що до кінця 2021 року всі охочі у країні зможуть вакцинуватися проти коронавірусу. Водночас за літо щеплення "як мінімум" і "гарантовано" отримає 5 млн українців, прогнозує він.
Про те, що нова хвиля коронавірусної інфекції в Україні може початися вже влітку, попереджала в червні Національна академія наук. У НАН зазначали, що причиною спалаху може стати небезпечніший і заразніший штам "Дельта".