У МОЗ розповіли, коли і за яких умов в Україні будуть робити повторні дворазові щеплення проти COVID-19

У МОЗ назвали дві умови для повторної вакцинації українців проти COVID-19
Фото: EPA
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко назвав умови проведення повторної вакцинації українців проти COVID-19. Про це глава МОЗ розповів 15 вересня в ефірі "24 каналу". Відеозапис ефіру опубліковано в YouTube телеканала.

"Якщо не з'явиться наукових даних про те, що післявакцинальний імунітет триває більше ніж [рік], або відбудеться якась мутація коронавірусу, то значить, що ми будемо робити через рік повторне двократне щеплення", – зазначив Ляшко.

Він додав, що деякі країни ввели третю (бустерну) дозу вакцини, вони також "будуть дивитися, наскільки довше тримає імунітет".

Ляшко заявляв 29 липня, що в Україні будуть вводити третю, бустерну дозу вакцини від Pfizer проти коронавірусної інфекції, якщо Всесвітня організація охорони здоров'я схвалить таку схему застосування препарату.

Головний санітарний лікар України – заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін говорив наприкінці серпня, що українцям поки не будуть вводити бустерну дозу.

"Зараз наша основна стратегія – це ревакцинація через рік... Скоріше за все, наприкінці вересня ми отримаємо нові дані про ефективність бустерної дози. Стратегії про ревакцинацію будуть розглядатися також пізніше", – зазначав Кузін.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.

На тлі поширення штаму коронавірусу "Дельта" деякі країни почали вводити третю, бустерну дозу вакцини своїм громадянам, зокрема Ізраїль, Німеччина, Бразилія і США.

Гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус закликав ввести мораторій на проведення ревакцинації проти коронавірусної інфекції третьою дозою препаратів до кінця року, щоб дати можливість вакцинувати щонайменше 40% населення в усіх країнах.

Водночас глава ВООЗ зазначив, що третя доза препарату проти COVID-19 може бути необхідною для людей, у яких не сформувалася достатня імунна відповідь після первинної вакцинації або у яких припинилося вироблення антитіл.

"Однак наразі ми не хочемо, щоб бустерні дози здобували широке поширення серед здорових людей, яких було повністю вакциновано", – підкреслював Гебреєсус.