У МОЗ України вважають можливою роботу кінотеатрів під час локдауну за умови вакцинації персоналу

У МОЗ вважають можливою роботу закладів культури під час жорстких карантинних обмежень, якщо їхніх співробітників буде щеплено проти COVID-19
Фото: depositphotos.com
Вакцинація проти COVID-19 співробітників може стати умовою для роботи кінотеатрів та інших закладів культури під час можливих жорстких карантинних обмежень в Україні в майбутньому. Про це 6 серпня в ефірі телеканала "1+1" заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Він нагадав, що таку умову вже ввели для навчальних закладів. Зокрема, у разі виходу регіону із "зеленої" зони адаптивного карантину (потрапляння в "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки), щоб установа й далі працювала, їй потрібно мати не менше ніж 80% повністю щеплених проти COVID- 19 працівників.

"Адаптивний карантин передбачав, що діти йдуть на онлайн-навчання. Ми кажемо, що не хочемо, щоб дітей відправляли на онлайн-навчання, краще провакцинуватися, щоб діти могли приходити в освітній заклад... Додатково далі будуть з'являтися інші сфери, які можна буде відкривати під час жорстких карантинних обмежень у разі, якщо буде вакцинація. Ми говоримо і про кінотеатри... Дивимося культурні заходи, масові заходи", – сказав Ляшко.

Глава МОЗ закликав не чекати на локдаун, а вакцинуватися заздалегідь, щоб в Україні не було жорстких карантинних обмежень.

Контекст:

Кабінет Міністрів України 16 червня продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 серпня і встановив із 17 червня "зелений" рівень епідемічної небезпеки. Про це йдеться в постанові уряду №611, опублікованій на сайті Кабміну.

Згідно із цим документом, забороняють перебування осіб у громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті без надітих засобів індивідуального захисту, серед них респіратори або захисні маски, які закривають ніс і рот, зокрема виготовлених самостійно. 

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

В Україні протягом доби 5 серпня підтвердили 1081 новий випадок коронавірусної інфекції COVID-19, 1052 – на добу раніше.

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (CovishieldAstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять препаратом Moderna.

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Першу дозу препарату проти COVID-19 ввели майже 3,95 млн українців, 2,28 млн – завершило імунізацію.

З 21 липня у країні стартував п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років.

Ляшко говорив 5 серпня, що в МОЗ України є три сценарії перебігу нової хвилі COVID-19. За його словами, через поширення штаму коронавірусу "Дельта" спалах в Україні "може виникнути в будь-який момент".