У МОЗ України не бачать юридичних підстав, щоб не допускати до роботи людей, які не ввели вакцину проти COVID-19
У Міністерстві охорони здоров'я України не бачать юридичних підстав, щоб не допускати до роботи людей, які не ввели вакцину проти COVID-19. Про це в ефірі "Українського радіо" 5 серпня заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.
За його словами, МОЗ анонсувало, що в разі погіршення епідемічної ситуації працюватимуть школи, де вакциновано не менше ніж 80% вчителів, щоб гарантувати безпечні умови для учнів.
"У будь-якому випадку ми ініціювали і створюємо умови для формування безпечного простору в школах. Ініціатива полягала в тому, що ми не будемо відкривати школи, які матимуть менше ніж 80% вакцинованого персоналу, що працює в даній установі. Однак ця вимога стосуватиметься лише шкіл у "жовтій", "помаранчевій" чи "червоній" зонах. Кожен учитель і лікар має розуміти, що він – працівник критичної інфраструктури і працівник, який власним прикладом має показувати, як правильно робити. Вакцинуючись, і медик, і вчитель подають приклад іншим і захищають своє оточення. Зараз юридичних підстав, аби не допускати не вакциновану проти коронавірусної хвороби людину до роботи, немає", – зазначив Кузін.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять вакциною Moderna.
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Станом на 5 серпня першу дозу вакцини отримало майже 3,9 млн осіб, а 2,2 млн українців завершили вакцинацію.
30 липня Кузін повідомляв, що проти коронавірусу у країні щеплено лише половину педагогів від загальної кількості.
В Україну вже привезли майже 12 млн доз вакцини проти коронавірусу, інформував міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко 1 серпня.
З 21 липня у країні стартував п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть всі охочі віком від 18 років.