У Вінниці через спалах гепатиту А школярів переводять на онлайн-навчання

У Вінниці школярі після канікул залишаться вдома
Фото: Міністерство освіти і науки України / Facebook

У Вінниці після завершення осінніх канікул школярі навчатимуться в онлайн-форматі у зв'язку із ситуацією в місті із захворюваністю на вірусний гепатит А. Про це 27 жовтня поінформував сайт міської ради.

"30 жовтня школярі Вінницької громади повернуться з осінніх канікул на навчання, але в онлайн-форматі. [...] У Вінниці зростає кількість підтверджених випадків захворювання на гепатит A, тож для безпеки юних вінничан було вирішено обмежити скупчення дітей в організованих колективах", – ідеться в повідомленні.

У мерії зазначили, що рішення ухвалювала міська комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Директорка департаменту освіти міськради Вінниці Оксана Яценко наголосила, що рішення про онлайн-навчання стосується "найближчого періоду", а далі "стежитимуть за ситуацією".

25 жовтня міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко повідомив, що у Вінницю відрядили додаткову бригаду епідеміологів національного рівня, яка має визначити джерело зараження. "Це було пов'язано з водним шляхом передачі, але поки не встановлено шлях передачі", – наголосив міністр. Він також закликав жителів Вінниці вживати лише кип'ячену або перевірену бутильовану воду, доки не буде визначено джерело зараження.

За даними Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, станом на вечір 26 жовтня в регіоні лабораторно підтвердили 122 випадки вірусного гепатиту А. Серед хворих – 33 дитини.

Контекст:

Гепатит А – це вірусне захворювання, яке вражає печінку й може мати як легкий, так і тяжкий перебіг, нагадали в МОЗ. Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених продуктів або води через недотримання особистої гігієни, а також у сім'ях, коли інфікована людина готує їжу всім членам сім'ї.

Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів. Серед найпоширеніших симптомів: слабкість, підвищена температура, діарея, блювання, жовтяниця.

Гепатит А також називають хворобою Боткіна, зазначають у МОЗ. Вакцинація проти нього не входить до календаря рутинних щеплень (на відміну від Ізраїлю, Китаю чи США). В Україні зареєстровано дві інактивовані вакцини проти гепатиту А, які дозволено для використання дітям від одного року. Курс щеплень передбачає дві дози з інтервалом у шість місяців. Одна з них – комбінована вакцина, що захищає від двох штамів вірусу гепатиту: А і С.

У МОЗ зазначили, що особливо важливо зробити щеплення проти гепатиту А дорослим, які працюють у сфері громадського харчування й на підприємствах харчової промисловості, водоочисних і каналізаційних спорудах.