У заповіднику "Асканія-Нова" знову загинули червонокнижні птахи, директор звинувачує фермерів

У заповіднику "Асканія-Нова" знову загинули сірі журавлі через отруєне зерно
Фото: UAnimals / Facebook
Незабаром через територію заповідника будуть пролітати тисячі птахів, усім їм загрожує небезпека, говорить директор заповідника "Асканія-Нова" Віктор Гавриленко.

На Херсонщині знову зафіксовано загибель занесених до Червоної книги птахів через протруєне зерно. Про це 17 березня розповів "Укрінформу" директор біосферного заповідника "Асканія-Нова" Віктор Гавриленко.

"Наші люди наскільки глибоко непорядні... Учора загинули 18 сірих журавлів і 20 огарів. У всіх ті самі ознаки отруєння препаратом групи бродіфакум. У рамках кримінального провадження були проведені слідчі дії, взяті проби", – повідомив Гавриленко.

За його словами, мертвих птахів виявили на полях. А наступного дня Гавриленко бачив приблизно 20 журавлів, які ледь підлітали. Троє птахів повільно побрели від людей у болото – вони є "кандидатами на вимирання".

Директор заповідника підкреслив, що справжня біда буде, коли незабаром через цю територію пролітатимуть тисячі птахів.

За словами Гавриленка, роз'яснювальна робота серед аграріїв не допомагає. Він сподівається, що зараз держава перейде до жорсткіших методів розв'язання проблеми і що ці рішення будуть стосуватися не тільки Херсонської області, оскільки це проблема всієї України.

Він вважає, що недобросовісні аграрії просто перечекали хвилю перевірок і знову повернулися до тих самих методів боротьби із гризунами, від яких він застерігав. Гавриленко просить не кидати протруєне зерно на полі, а засипати в нірки і затоптувати, щоб ослаблена полівка не вибралася на поверхню.

10 січня в заповіднику "Асканія-Нова" повідомили про загибель 185 сірих журавлів, пізніше кількість загиблих птахів зросла до 208.

23 лютого на території заповідника виявили 187 трупів птахів, серед яких були і червонокнижні.

Із 24 лютого до 1 березня на території біосферного заповідника було зареєстровано загибель ще 369 диких перелітних птахів, писав "Укрінформ".

Екоінспекція з'ясувала, що птахи з'їли отруєні зерна пшениці, які розкидали на сусідніх із заповідником полях, – так аграрії борються з нашестям гризунів. У зразках патологоанатомічного матеріалу загиблих птахів виявили отруту бродіфакум.

За даними Червоної книги, в Україні зараз нараховують від 500–600 до 700–850 пар сірих журавлів, вони належать до категорії "Рідкісні". Цей вид птахів занесли до Червоної книги України 1994 року. Серед причин, через які їхня чисельність почала зменшуватися, – чинник занепокоєння на гніздуванні, зниження рівня води у гніздових біотопах, що робить гнізда доступними для хижаків, браконьєрство, зіткнення з електролініями, використання пестицидів.