Україна сподівається на двосторонній безвіз із Великобританією після Brexit – Клімкін
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що найближчим часом розпочнуть переговори щодо перегляду візових вимог Лондона до українців.
Україна сподівається на двосторонній безвізовий режим із Великобританією після виходу королівства з Європейського союзу. Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив в інтерв'ю “Голосу Америки“, опублікованому 6 лютого.
Він повідомив, що Київ хоче домогтися пом'якшення візового режиму для українців, які подорожують до Великобританії.
"Процес виходу з ЄС не створює сприятливіших умов для пом′якшення безвізового режиму, хоча і є приводом для переформатування відносин між країнами та їх зближення", – заявив Клімкін. Він додав, що в найближчій перспективі "почнуться серйозні розмови [щодо перегляду візового режиму], і ми цього досягнемо".
Зараз громадяни України, щоб відвідати Сполучене королівство, мають отримати візу. Британцям для поїздок в Україну віза не потрібна із 2005 року. За даними посольства України у Великобританії, від початку 2017-го до липня 2018 року Великобританія щонайменше шість разів відмовлялася вести переговори про безвізовий режим з Україною.
У вересні 2017 року держсекретар із питань Європи й Америки міністерства закордонних справ Великобританії Алан Дункан заявив, що обговорюватиме зміну візового режиму між Україною та Британією на вищому рівні. Він називав незадовільним чинний візовий режим.
У лютому 2018 року директор департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев зазначив, що Україна може змінити формат візових відносин із Великобританією після її виходу з Європейського союзу.
23 червня 2016 року відбувся референдум про вихід Великобританії з ЄС. Згідно з його підсумками, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися в ЄС. 25 листопада лідери ЄС підтримали угоду про Brexit.
Вихід Великобританії з ЄС заплановано на 29 березня 2019 року о 23.00 за лондонським часом (30 березня о 1.00 за Києвом). Перехідний період, під час якого будуть зберігатися торговельні зв'язки, має тривати до кінця 2020 року.