Українським полярникам передали Вифлеємський вогонь світу. На станцію "Академік Вернадський" його привезуть навесні
Запалену свічку керівник 27-ї антарктичної експедиції Юрій Отруба отримав від учнів школи №207 Києва, членів скаутського формування "Епіцентр". Вогонь привезли з Вифлеєму до Австрії, а потім – у Польщу. У Кракові його передали українським скаутам.
"Вогонь миру чекає довгий шлях до Антарктиди: його доставить туди 27-ма українська антарктична експедиція навесні наступного року. Полярники запалять отриману свічку в каплиці святого Володимира, розташованій на "Вернадському", – зазначили у пості.
Отруба подякував скаутам і сказав, що Вифлеємський вогонь поєднуватиме дослідників Антарктиди "з рідними, близькими та всім світом".
"На цілий рік станція "Академік Вернадський" стає для нас другою домівкою, і мати такий незримий духовний зв'язок надзвичайно важливо для кожного зимівника", – наголосив він.
Поширення Вифлеємського вогню – міжнародна щорічна скаутська акція, присвячена святкуванню Різдва. Вогонь спалахує на місці народження Ісуса Христа, австрійські скаути літаком доставляють вогонь із Вифлеєму до Відня, а звідти передають іншим скаутським осередкам, повідомляв "Укрінформ".
Контекст:
Антарктична станція "Академік Вернадський" розташована на острові Галіндез. Раніше вона належала Великобританії й мала назву "Фарадей". 6 лютого 1996 року станцію передали Україні та перейменували.
На станції займаються науковими дослідженнями щодо зміни клімату, озонової дірки, реакції тварин і рослин на потепління.
Наприкінці березня 2021 року на станцію "Академік Вернадський" вирушила 26-та експедиція. У середині квітня вона прибула в Антарктиду і прийняла естафету від колег із 25-ї експедиції. Повідомляли, що ця команда – наймолодша серед усіх попередніх експедицій, вона проведе в Антарктиці приблизно 13 місяців.
У липні Український антарктичний центр оголосив набір до 27-ї експедиції. Анкети приймали до 3 вересня. В оголошенні про набір наголошували, що уряд минулого року збільшив зарплату для полярників у середньому до 54 тис. грн на місяць, а також, що ця експедиція буде першою, яка вирушить на станцію на власному науково-дослідному криголамі.