"Уряд годує нас обіцянками". Українці, які чекають на евакуацію з Уханя, записали відеозвернення
Усі, хто хоче повернутися в Україну з китайського міста Ухань, де виявили епіцентр спалаху коронавірусу 2019-nCoV, готові перебувати в ізоляції та підписали згоду на карантин, підкреслив один з авторів відеозвернення Святослав Гарасюк.
Кілька українців, яких заблоковано в китайському місті Ухань, де через поширення коронавірусу 2019-nCoV оголошено карантин, заявило, що українська влада постійно змінює дату евакуації. Їхнє відеозвернення виданню hromadske надав Святослав Гарасюк, який наразі перебуває в Ухані.
"Із кожним днем усе стає гірше й гірше. Наш уряд годує нас "обіцянками", [каже], що фінансування немає, літак затримується. Кожного разу змінюється інформація: немає місць в Україні, немає де нас поселити", – сказала одна з українок.
Гарасюк розповів телеканалу, що гуртожиток в Ухані, де живуть він та його знайомі, закрито на карантин.
"Нас випускають виключно тільки в магазини, супермаркети, які працюють лише до обіду. Наразі магазини працюють далеко не всі, і в них немає багатьох продуктів, особливо фруктів, овочів, які люди масово розкуповують", – розповів чоловік.
Ще один українець, який чекає на евакуацію, підкреслив, що всі, хто хоче повернутися в Україну, погодилися перебувати в ізоляції.
"Ми хочемо звернутися до міністра охорони здоров'я [Зоряни Скалецької] про те, що всі люди, які хочуть повернутися додому, дали згоду і заповнили всі форми для проходження 14-денного карантину", – сказав він.
Посольство України в Китаї повідомляло, що евакуація відбудеться 11 лютого, але цього поки не сталося. МОЗ України затвердило алгоритм евакуації українців з Уханя. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук сказав 12 лютого, що "це питання днів".
В.о. гендиректора Центру громадського здоров'я МОЗ України Ігор Кузін повідомляв 10 лютого, що у провінції Хубей та місті Ухань перебуває приблизно 150–200 українців. Повернення в Україну очікує щонайменше 51 людина, зокрема одна дитина, усі вони згодні перебувати в карантині, говорив Кузін. Він зазначав, що кількість громадян, які хочуть, щоб їх евакуювали, змінюється.
"Як тільки ми будемо на 100% упевнені, що евакуація не завдасть ризику проникнення цієї інфекції на територію України і поширення її тут, ми буквально миттєво проведемо всі необхідні евакуаційні дії", – заявив він.
Уперше новий тип коронавірусу, який зумовлює атипову пневмонію, було підтверджено 31 грудня 2019 року в китайському місті Ухань.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.
Станом на кінець доби 11 лютого кількість жертв нового коронавірусу в Китаї сягнула 1113. Загальна кількість інфікованих становить 44 653 осіб, 4740 вилікували і виписали з лікарень. У тяжкому стані перебувають 8204 людини.