В ОБСЄ заявили про серйозну стурбованість у зв'язку з умовним вироком у справі про вбивство журналіста Веремія
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав владу в Україні до ефективного розслідування всіх випадків загибелі журналістів, зокрема вбивства В'ячеслава Веремія.
Представник ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір заявив про "серйозну стурбованість" умовним вироком у справі про вбивство українського журналіста В'ячеслава Веремія. Про це йдеться в заяві Дезіра, оприлюдненій на сайті ОБСЄ.
"Більше ніж три роки після вбивства В'ячеслава Веремія винних у цій жахливій справі досі не повністю притягнуто до відповідальності. Хоча я вітаю засудження одного з головних нападників і організаторів нападу, я серйозно стурбований таким звинуваченням і вироком, який звузив простір справедливості стосовно родини журналіста", – підкреслив Дезір.
Він також закликав владу в Україні до ефективного розслідування всіх випадків загибелі журналістів.
"Я закликаю владу повною мірою та ефективно розслідувати всі випадки смертей журналістів в Україні і мобілізувати всі зусилля для припинення безкарності щодо таких злочинів", – зазначив Дезір.
Фігурант справи про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія Юрій Крисін дістав умовний термін 22 грудня. Прокуратура планує подати апеляцію на рішення суду й добиватися для нього позбавлення волі строком на шість років.
Журналіста газети "Вести" Веремія було вбито під час Революції гідності – у ніч на 19 лютого 2014 року в центрі Києва. Таксі з журналістом зупинили тітушки, витягли пасажирів і стали бити їх битами.
Веремія били троє чоловіків, один із них, на думку слідчих, – Крисін. Коли кореспондент вирвався і спробував утекти, у нього вистрілили (слідство вважає, що це зробив житель Горлівки Джалал Алієв, він у розшуку). Журналіст помер у лікарні від втрати крові і травм.
Згідно з даними слідства, у кримінальному світі у Крисіна прізвисько Шафа, він понад 10 років живе в Києві й координує тітушок. Крисін фігурує і в інших кримінальних провадженнях, зокрема про розбійний напад на одну зі столичних АЗС у травні 2016 року. Як запобіжний захід у справі про вбивство Веремія Крисіну обрали особисте зобов'язання, а за епізодом про напад на заправку – домашній арешт.
У серпні 2017 року прокурор Олексій Донський, який вів справу Крисіна, розповів "Цензор.НЕТ", що раніше його вже притягували до кримінальної відповідальності. "Він був судимий у 2010 році. Але історія там дуже заплутана. Його спочатку притягували до кримінальної відповідальності за умисне вбивство. Потім статтю "умисне вбивство" було перекваліфіковано у "вбивство з необережності", і він дістав умовний термін", – повідомив Донський.