У прокуратурі та судах безліч людей, які впевнені, що колишня влада скоро повернеться – журналіст Іванов G

Іванов: Якщо б прокуратура знала, що в президента і парламенту є бажання відплатити по заслугах стовпам режиму Януковича, слідчі і прокурори працювали б інтенсивніше
Фото: Sergii Ivanov / Facebook

Затягування розслідування злочинів "сім'ї" екс-президента України Віктора Януковича – наслідок довгострокового саботажу з боку прокуратури, судів та старань лобістів, зазначив у коментарі виданню "ГОРДОН" журналіст Сергій Іванов.

Чекати, що справи проти представників "сім'ї" колишнього президента України Віктора Януковича незабаром закінчаться реальними вироками, складно. І справа колишнього народного депутата від Партії регіонів, бізнесмена Юрія Іванющенка також має шанси стати довготривалою. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" заявив журналіст Сергій Іванов.

"Рішення Верховного Суду не може трактуватися як припинення кримінального переслідування Іванющенка. Слідство триває. Ця справа має не тільки кримінальний підтекст, але й політичний. Стан, у якому вона є, – наслідок довгострокового саботажу з боку органів прокуратури, судових органів, старань лобістів. Генеральні прокурори, за яких розслідувалася справа, м'яко кажучи, не сприяли тому, щоб вона пішла в суд. Якщо б прокуратура знала, що в президента і парламенту є солідарне бажання відплатити по заслугах стовпам режиму Януковича, слідчі і прокурори працювали б інтенсивніше", – сказав Іванов.

На його думку, чекати швидкого винесення вироку не доводиться, адже частина розслідуваних подій сталася на територіях Донбасу, які зараз окуповані проросійськими бойовиками.

"У нас кримінальні злочини проти учасників Майдану не доходять до суду. Протягом трьох років реальний термін отримала лише одна людина. А у випадку з Іванющенком йдеться про економічні злочини. Такі справи мають більше шансів залишитися довготривалими. Помилки, допущені на попередніх етапах слідства, уже не виправити. Це правда. Треба просто бути нормальною людиною і визнати це. Слідство триває четвертий рік. Частину злочинів, інкримінованих Іванющенкові, складно розслідувати, тому що вони стосуються подій, що відбувалися на тепер окупованих територіях", – зазначив співрозмовник.

Він підкреслив, що злочини представників клану Януковича не розслідуються ще й тому, що в системі залишились люди, які працювали за попередньої влади.

"Наші суди і прокуратура – частина системи, побудованої представниками клану Януковича. Тоді не дарма призначалися всі ці люди. Вони все ще працюють. Сьогодні в прокуратурі та судах величезна кількість працівників, які впевнені, що стара влада скоро повернеться. Тому вони не хочуть розслідувати і розглядати справи, пов'язані з діяльністю "сім'ї", – зазначив Іванов.

28 лютого генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Верховний Суд України без повідомлення прокуратури закрив всі кримінальні провадження щодо Іванющенка.

Іванющенко (також відомий під прізвиськом Юра Єнакіївський) був народним депутатом України шостого і сьомого скликань, уходив до найближчого оточення Януковича. Включений у санкційний список Євросоюзу. Генеральна прокуратура України розслідує кримінальну справу щодо Іванющенка, у межах якого йому оголошено про підозру в організації розтрати чужого майна та незаконному збагаченні в особливо великих розмірах.

За клопотанням ГПУ суд заарештував 72 млн швейцарських франків на швейцарських рахунках Іванющенка. Суд також заарештував рахунки, які належать колишньому депутату, в українських банках та автопарк.

У лютому 2016 року повідомлялося, що суд постановив закрити провадження щодо Іванющенка через бездіяльність ГПУ, яка протягом року не знайшла доказів його провини. У рішенні суду було зазначено, що воно не підлягає оскарженню. ГПУ відмовилася закривати справу і на початку лютого подала апеляцію, але суд не прийняв її до розгляду.

У вересні 2016 року нардеп від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко повідомив, що Апеляційний суд Києва ухвалив рішення, яким зняв Іванющенка з міжнародного розшуку.