В Україні 6,2% випадків COVID-19 зареєстровано серед дітей – МОЗ
Вона зазначила, що із 3,9 млн випадків коронавірусу в Україні 244 499 – серед дитячого населення, що становить 6,2%.
"Інтенсивність епідемічного процесу серед дитячого населення значно розрізнялася в динаміці. Так, у 2020 році було сумарно зареєстровано 51 606 випадків COVID-19, тоді як у 2021 році їх кількість зросла в понад три рази і становила 167 402 випадки. Щотижнева динаміка зареєстрованих випадків COVID-19 серед дітей відображає також три хвилі підйому захворюваності і корелює з динамікою серед загального населення", – заявила Кошалко.
За її словами, третя хвиля епідемічного підйому захворюваності серед дітей з вересня до грудня 2021 року була вищою, ніж попередні.
"Ця хвиля збігалася зі зростанням захворюваності серед загального населення й початком нового навчального року. Зростання захворюваності серед дитячого населення, очевидно, обумовлено появою нових штамів SARS-CoV-2, до яких дитяче населення є більш сприйнятливим, і клінічні прояви серед них є більш вираженими. На сьогодні спостерігається стрімкий підйом захворюваності серед дітей", – заявила експертка.
За її словами, за весь час пандемії в Україні зареєстровано 62 випадки смерті серед дітей із COVID-19, водночас летальність становила 0,03%. Найвища летальність була серед дітей 0–3 років (0,07%).
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на 27 січня в Україні підтвердили 3,9 млн випадків коронавірусу, померло 99,7 тис. осіб.
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (Coronavac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також українців щеплюють вакциною від Moderna (Spikevax), хоча її поки що не зареєстровано у країні.
Кампанія із вакцинації в Україні стартувала 24 лютого 2021 року. Зараз можуть вакцинуватися всі охочі віком від 12 років. Також в Україні дозволили введення третьої (додаткової) дози вакцини проти коронавірусу людям із тяжкими захворюваннями, громадянам почали її вводити 16 грудня.
22 грудня МОЗ дозволило третю, ревакцинальну (бустерну) дозу вакцини медикам і працівникам будинків інтернатного типу. 6 січня МОЗ України дозволило бустерну дозу вакцини проти коронавірусу всім охочим віком від 18 років.
До 27 січня в Україні щонайменше одне щеплення проти коронавірусу зробили 15,3 млн осіб, два – 14,5 млн. Додаткову дозу ввели майже 15 тис. осіб, а бустерну – 271 тис. осіб.