В Україні 75% підлітків не робили щеплення проти коронавірусу – опитування за замовленням програми "Свобода слова Савіка Шустера"

70% нещеплених підлітків не хочуть вводити вакцину
Фото: EPA
В ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна 24" 1 жовтня провели опитування глядачів, які перебували у студії, щодо вакцинації проти коронавірусу.

33% опитаних заявили, що вже зробили щеплення проти коронавірусу, 67% – ще ні. Серед тих, хто ще не ввів вакцину, 25% заявили, що збираються зробити щеплення, 75% не планують цього робити.

52% серед тих, хто не планує робити щеплення, пояснюють своє рішення тим, що вакцина нібито небезпечніша за саму хворобу. 16% повідомили, що вже перехворіли, а 6% заявили, що їм не рекомендував робити щеплення лікар.

Журналіст Савік Шустер також розповів, що автори програми спільно із соціологічною організацією Liberty Report провели аналогічне опитування серед підлітків віком 16–18 років.  Його результати оголосили в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера". 75% опитаних підлітків відповіли, що не робили щеплення.

Серед нещеплених підлітків 70% не збираються вакцинуватися. Серед причин відмови від щеплення 35% заявили, що вакцина небезпечніша за хворобу, 21% розповіли, що перехворіли, 9% зазначили, що їм не рекомендував лікар, а 3% заявили, що побоюються не мати змогу народити дитину через вплив вакцини.

Скріншот: Україна 24 / YouTube

Опитування підлітків проводили 1 жовтня на онлайн-платформі Liberty Report. Гранична похибка вибірки 5%.

Контекст:

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson  (Janssen). Також щеплення роблять вакциною від Moderna (Spikevax).

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. 21 липня розпочали п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років. В окремих випадках вакцинуватися також можуть діти від 12 років, зазначає МОЗ. Станом на 1 жовтня в Україні щепили 7 млн осіб.