В Україні один із найменш суворих форматів карантину серед країн Європи – експерт
В Україні діє один із найменш суворих варіантів карантину за вимогами серед країн Європи, повідомив у коментарі виданню Politeka директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап із посиланням на індекс Оксфордского університету.
"Експерти Оксфордського університету постійно збирають інформацію про реакцію урядів на пандемію. Серед них – індекс жорсткості обмежень. Цей показник фіксує строгість політики ізоляції, згідно з яким обмежується звичайний спосіб життя людей. Згідно з індексом Оксфордського університету, Україна знаходиться в переліку європейських держав із найменш суворим карантином. Також у ньому Хорватія, Швейцарія, Бельгія та Франція. А ось найжорсткіші карантинні обмеження, згідно з індексом, наразі діють у Нідерландах, Греції, Австрії, Великобританії, Німеччині та Італії. Зазвичай, це означає комендантську годину на вулиці, захмарні штрафи та жорсткі обмеження на зібрання, навіть у родинному колі, причому за порядком стежать самі сусіди і повідомляють поліції про порушення", – пояснив експерт.
Найвищий індекс жорсткості заходів – в Італії, де діє загальнонаціональний локдаун, закрито всі заклади сфери послуг та з 22.00 до 5.00 введено комендантську годину, розповів Криволап. Серед обмежень у Німеччині також заборона на зібрання групами більше ніж п'ять осіб. У цій країні уряд опублікував інструкції, з ким із родичів можна зустрічати новорічні та Різдвяні свята. В інших державах Європи економічну активність обмежено менше, але влада знижує кількість контактів між людьми, зменшуючи список причин для переміщення транспортом і відвідування громадських місць.
"Також жорсткість заходів має враховувати спроможність медичної системи, кількість ліжок із киснем, вартість медичних сервісів тощо. В іншому випадку за пожвавлення економіки країни платять десятками тисяч життів громадян, які не мали б помирати у 2020–2021 роках. Про це яскраво свідчать дані про надлишкову смертність у тих країнах, які, напевно, помилилися з обмеженнями", – зазначив директор Центру економічного відновлення.
З 8-го до 24 січня через спалах коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні діє "карантин зимових канікул". У цей період заборонено роботу закладів громадського харчування, торгових центрів, спортзалів, непродовольчих ринків, закладів освіти (окрім дитсадків).
Станом на 13 січня в Україні коронавірус підтвердили у 1 130 839 осіб (із них 6409 – протягом минулої доби), 20 214 хворих померли, а 826 871 людина одужала.