В Україні почалися морози, тож можуть бути аварійні вимкнення електроенергії – Шмигаль

Шмигаль запевнив, що ситуація в енергетиці наразі під контролем
Фото: kmu.gov.ua

Ситуація в енергосистемі України є складною, але наразі під контролем. Про це 22 листопада на засіданні Кабінету Міністрів заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, стенограму опублікував сайт уряду.

"Ситуація залишається складною, але контрольованою. Це означає, що в усіх регіонах продовжують застосовуватися відключення споживачів. Діють графіки відключень. Намагаємося їх зменшити в часі, але почалися морози, і ми бачимо, що споживання електрики зростає. Тому, на жаль, в окремих ситуаціях не виключаємо й аварійних відключень", – сказав він.

Глава уряду назвав "критично важливою" економію електроенергії, це має убезпечити українців від позапланових аварійних вимкнень.

"Ремонт і заміна пошкодженого обладнання продовжуються. За попередніми оцінками, сума збитків НЕК "Укренерго" через військову агресію Росії складає понад 70 млрд грн. Над відновленням енергомереж, пошкоджених російськими ракетами та дронами, працює 70 ремонтних бригад. Це понад 1000 кваліфікованих фахівців", – пояснив Шмигаль.

Контекст:

Від початку жовтня російські окупанти атакують об'єкти інфраструктури по всій Україні. У країні почали вводити тимчасові вимкнення світла.

За даними уряду станом на 18 листопада, від початку повномасштабної війни понад 1 тис. ракет і дронів атакували українські підстанції, унаслідок ударів із ладу виведено майже половину української енергосистеми.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков 17 листопада визнав, що РФ завдає ударів по критичній інфраструктурі України, щоб схилити її до переговорів. "Так само ведуть себе терористи ІДІЛ: вбивають невинних людей, щоб виконали їхні вимоги", – прокоментували слова Пєскова в МЗС України.

У компанії ДТЕК повідомили 21 листопада, що українцям, найімовірніше, доведеться жити в режимі вимкнень світла щонайменше до кінця березня.

22 листопада глава "Укренерго" Володимир Кудрицький пояснив, що блекаут залежатиме від багатьох чинників, зокрема від роботи протиповітряної оборони і того, в які конкретно об'єкти влучили ракети.