В Україні почнуть працювати пілотні школи, де повністю переосмислять типові радянські шкільні простори – Міносвіти
Восени 2024 року в Україні в межах трансформації шкільної освіти почне працювати п'ять шкіл, де відмовляться від радянських поглядів на шкільний простір. Про це 16 листопада поінформувало Міністерство освіти та науки України (МОН).
"Наступного року заплановано відкрити п'ять пілотних шкіл, які відібрали у проєкт архітектурної трансформації радянських закладів освіти. Це школи в Київській, Харківській [областях], Кривому Розі та Запоріжжі, що були пошкоджені війною. Вони запрацюють уже з осені 2024 року. Там не лише зроблять новий ремонт, а й повністю переосмислять типові радянські шкільні простори", – ідеться в повідомленні.
За словами глави міністерства Оксена Лісового, нові дизайнерські рішення у школах дадуть змогу "якісно реалізовувати діяльнісний підхід у навчанні, проводити досліди, гнучко адаптовувати класи до різних навчальних потреб".
"Також ми маємо зробити все, щоб школи стали по-справжньому безпечними та інклюзивними середовищами. І це як ніколи актуально під час війни", – вважає він.
Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що "те, де діти навчаються, що вони бачать, навіть дизайн приміщень – усе впливає на швидкість навчання й розвиток майндсету".
"Саме тому невід'ємною частиною трансформації системи освіти є трансформація приміщень. Попри повномасштабну війну ми поступово рухатимемося до цього. І коли переможемо, матимемо проєкт із напрацьованими пілотами, якою буде на вигляд трансформація освіти, і зможемо масштабувати їх на всю країну", – повідомив він.
Контекст:
За даними Міністерства освіти та науки України, 1 вересня 2022 року освітній процес розпочало в Україні 12 904 школи. Із них 3116 шкіл розпочали навчання у повноформатному освітньому процесі, 5713 – у форматі онлайн-освіти, 4075 шкіл працювали у змішаному форматі навчання.
Лісовий у травні 2023 року говорив, що, якщо українські учні не вийдуть на очні заняття, може погіршитися якість освіти.