У Міносвіти повідомили, що 84% шкіл в Україні мають обладнані укриття. Шмигаль зазначив, що без них неможливе жодне навчання офлайн

У більшості українських шкіл, за даними уряду, є укриття
Фото: EPA

З 1 вересня в Україні очно, дистанційно та змішано розпочали освітній процес 12 975 шкіл, у більшості з них є бомбосховища. Про це у Facebook поінформував міністр освіти та науки України Оксен Лісовий.

За його словами, пріоритет №1 на 2023/2024 навчальний рік – безпека як фізична, так і ментальна.

"3 млн 951 тис. учнів повертаються до навчання – як у класах, так і в Zoom або Google Meet, – написав Лісовий. – 84% шкіл мають обладнані укриття, наявність яких є базовою вимогою для повернення закладу до очного навчання. За кошти державної субвенції у 1,5 млрд грн також уже затверджено 281 проєкт для будівництва, реконструкції та капітального ремонту сховищ в областях".

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив під час засідання уряду 1 вересня, що "ніяке навчання офлайн неможливе, якщо немає надійного укриття". Відеозапис опублікували у Facebook Шмигаля.

Як зазначив глава Кабміну, в Україні з 1 вересня почало працювати 10,5 тис. шкіл, ще 2,5 тис. шкіл продовжать роботу дистанційно.

Контекст:

Лісовий у травні говорив, що, якщо українські учні не вийдуть на очні заняття, може впасти якість освіти.

Шмигаль повідомив 1 вересня, що понад 6,5 тис. шкіл в Україні працюватимуть у звичайному форматі, майже 4 тис. – у змішаному.

11 серпня глава Кабміну зазначав, що 68% освітніх закладів в Україні мають укриття різного типу, але цього недостатньо. Найбільша потреба в укриттях у п'яти областях – Харківській, Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській і Одеській, зазначив Шмигаль.