Уряд ухвалив рішення про переформатування освітнього процесу для дітей, які не в Україні – Шмигаль
Кабмін України ухвалив рішення про переформатування освітнього процесу для українських дітей за кордоном. Про це 1 вересня на засіданні уряду повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Відеозапис опублікували на його сторінці у Facebook.
"Ми робимо все, аби вони не втратили зв'язок з українським освітнім простором. Це одна з важливих передумов для повернення наших людей додому, – сказав прем'єр. – Тому уряд ухвалив рішення про переформатування освітнього процесу для дітей, які зараз не в Україні. Затвердили типову освітню програму, яка передбачає вивчення лише предметів українознавчого компонента. Це шість – вісім годин на тиждень. Оцінки з математики чи, наприклад, із природничих наук будуть зараховані у школі, де діти зараз навчаються за кордоном".
За словами Шмигаля, Кабмін також працює над системною трансформацією освітнього процесу, конкретні напрацювання оприлюднять до кінця року.
"Мова йде про п'ять напрямів: покращення рівня навичок освітніх менеджерів; підвищення престижу, оплати праці, навичок та умінь українських педагогів; сучасний зміст і сенс освіти на основі НУШ (2017 року в Україні розпочали освітню реформу, яка дістала назву "Нова українська школа" (НУШ). – "ГОРДОН"); оновлена система та мережа для рівного доступу всіх дітей до якісної освіти; новий освітній простір, його безпека та якість за новими стандартами", – розповів глава уряду.
11 серпня Шмигаль поінформував, що за межами країни перебуває приблизно 1 млн українських дітей.
Як розповіли в Міносвіти України, для дітей, які зараз за кордоном, у новому навчальному році відбудуться такі зміни:
- нова освітня програма в українській школі (вивчають лише український компонент, щоб уникнути подвійного навантаження, але зберегти зв'язок з державою, – шість – вісім годин на тиждень);
- спрощена система перезаліку інших навчальних дисциплін;
- спеціальна навчальна програма Global Ukraine;
- нова форма навчання для дітей за кордоном тільки в обраних дистанційних школах у кожній області, а отже, зменшення навантаження на вчителів і класи там, де вони можуть працювати очно чи змішано.
Контекст:
В Україні почало працювати 10,5 тис. шкіл, ще 2,5 тис. шкіл продовжать роботу дистанційно, повідомив Шмигаль 1 вересня. За його словами, другий навчальний рік за умов війни розпочало майже 4 млн учнів.
Новий міністр освіти Оксен Лісовий у травні 2023 року говорив, що якщо українські учні не вийдуть на очні заняття, може впасти якість освіти.
Як розповіли в Єврокомісії, 1 вересня минулого року 506 тис. українських дітей пішли до шкіл у країнах ЄС.