"За межами України близько мільйона дітей". Кабмін запровадив нову форму навчання в дистанційних школах

Компонент української школи для учнів за кордоном буде до восьми години на тиждень, зазначив Шмигаль
Фото: kmu.gov.ua

Кабмін України на засіданні 11 серпня ввів нову форму навчання в обраних дистанційних школах у кожній області для українських учнів за кордоном. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, відеозапис опубліковано на його сторінці у Facebook.

За словами глави уряду, одним із викликів для держави є навчання українців за кордоном.

"Близько мільйона дітей зараз за межами України. Наше завдання – зберегти їхній зв'язок із батьківщиною і сприяти поверненню додому, – сказав Шмигаль. – Запроваджуємо нову форму навчання у вибраних дистанційних школах у кожній області. Учні вивчатимуть український компонент шкільної програми. Решту предметів опанують у школах країн, де перебувають. Цю частину навчання їм зарахують автоматично. Розуміємо, що тягнути дві школи важко, тому будемо тут максимально сприяти й допомагати".

Як зазначив прем'єр, компонент української школи буде до восьми годин на тиждень.

Як розповіли в Міносвіти України, для дітей, які перебувають за кордоном, у новому навчальному році з'являться такі зміни:

  • нова освітня програма в українській школі (вивчають лише український компонент для уникнення подвійного навантаження, але збереження зв'язку з державою – 6–8 годин на тиждень);
  • спрощена система перезарахування інших навчальних дисциплін;
  • розроблено спеціальну навчальну програму Global Ukraine;
  • нова форма навчання для дітей за кордоном тільки в обраних дистанційних школах у кожній області, а отже, зменшення навантаження вчителів і класів там, де вони можуть працювати очно чи змішано.

Контекст:

За даними Міністерства освіти і науки України, 1 вересня 2022 року освітній процес розпочало в Україні 12 904 школи. З них 3116 шкіл розпочали навчання в повноформатному освітньому процесі, 5713 – у форматі онлайн-освіти, 4075 шкіл працювали у змішаному форматі навчання.

У МОН зазначали, що 1 вересня навчання в Україні розпочало на 300 тис. учнів менше, ніж 2021 року.

Як розповіли в Єврокомісії, 1 вересня минулого року 506 тис. українських дітей пішли до шкіл у країнах ЄС.

Новий міністр освіти Оксен Лісовий у травні 2023-го говорив, що, якщо українські учні не вийдуть на очні заняття, може знизитися якість освіти.

У МОН очікують, що 80–85% шкіл розпочнуть новий навчальний рік очно або у змішаному форматі. За даними Міносвіти, станом на кінець минулого навчального року 25% шкіл здійснювали дистанційне навчання.