В Україні вперше успішно провели трансплантацію печінки дитині від посмертного донора

Донорський орган із Вінниці до Львова доправили гелікоптером
Фото: Оксана Дмитриева / Facebook
В Україні провели першу трансплантацію печінки однорічній дитині від посмертного донора. Про це повідомила у Facebook 19 січня нардепка від "Слуги народу", голова підкомітету з питань сучасних медичних технологій і розвитку трансплантології медичного комітету Верховної Ради Оксана Дмитрієва.

"Сьогодні вже можна сказати, що пересадка була успішною, адже після неї минув тиждень і печінка працює!" – написала вона.

Дмитрієва зазначила, що донором став чоловік, у якого розірвалася аневризма у мозку. Орган із Вінниці до Львова доправили вертольотом Нацполіції у межах проєкту з аеромедичної евакуації.

Операцію проводили лікарі зі Львова і Києва.

"Для родини малюка операція була безкоштовною", – заявила вона, наголосивши, що всі витрати покрили коштом держбюджету.

Контекст:

В Україні з 2019 року діє законякий дозволяє трансплантацію органів. У ньому йдеться про те, що кожен повнолітній громадянин України може погодитися на посмертне донорство. Інформацію про це можуть занести до паспорта або посвідчення водія, також відомості про згоду на посмертне донорство обов'язково занесуть до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Ця система почала працювати 1 січня 2021 року.

У державному бюджеті на 2022 рік передбачено 939,5 млрд грн на трансплантацію.

Трансплантацією органів в Україні зараз займаються медустанови у Києві, Запоріжжі, Харкові, Львові, Дніпрі, Одесі, Черкасах та низці інших міст. Водночас у МОЗ зазначали, що медикам бракує донорських органів.

5 січня 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав закон 1967-IX, який вносить зміни до закону "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині". Відповідно до закону, для пацієнтів операції з трансплантації стають безплатними, витрати лікарень покривають із держбюджету згідно зі встановленими тарифами.