Верещук: Ніякі штрафи не допоможуть, якщо людина не усвідомлює відповідальності за своє життя та життя своїх рідних

Ірина Верещук: Уже законтрактували 23 млн доз вакцин
Фото: пресслужба Ірини Верещук
Головне, що має стримувати людину під час пандемії, – це бажання жити і бути здоровою, заявила нардепка від "Слуги народу" Ірина Верещук у коментарі  інформаційному агентству ASPI.

Так вона прокоментована провал у Раді 13 квітня законопроєкту №4540 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2". Цей законопроєкт передбачав введення штрафів за порушення самоізоляції та обсервації в розмірі до 8,5 тис. грн.

"У нас, звичайно, важко з виконанням, але головне, що повинно стримувати людей, – це бажання жити і бути здоровим. Ніякі штрафи не допоможуть, якщо люди не усвідомлюють відповідальності за своє життя та життя своїх рідних", – сказала Верещук.

Нардепка додала, що в Україні необхідно дотримуватися розробленого графіка вакцинації.

"Уже законтрактували 23 млн доз вакцин. Контракт – це добре, папір – це добре. Але де реально вакцина? Я подивилася, скільки сьогодні вакциновано, – 400 тис. Президент своїм указом ввів у дію план вакцинації, рішення РНБО, де він зобов'язав Міністерство охорони здоров'я забезпечити 70% вакцинації до кінця року, – отже, ми вже просідаємо і не встигаємо. Де вакцинація?" – підкреслила політикиня.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

2 квітня в Україні було зафіксовано рекорд за кількістю випадків COVID-19 – 20 341 новий випадок.

Станом на 14 квітня в Україні підтвердили майже 1,9 млн випадків COVID-19, померло 38,2 тис. осіб, одужало 1,4 млн пацієнтів.

В Україні від початку кампанії з вакцинації зробили 403 553 щеплення проти коронавірусу. Більше ніж 15 тис. людей вакцинували протягом минулої доби. У лист очікування вакцинації записалося майже 450 тис. осіб. У країні зареєстровано три вакцини проти коронавірусу: від Oxford/AstraZeneca (Covishield), від Pfizer/BioNTech і CoronaVac, розроблену Sinovac Biotech.

Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. У Кабміні планують, що більше ніж половині дорослого населення України мають зробити щеплення поточного року.