Із середини лютого в Україні можуть ввести новий адаптивний карантин — Ляшко
В Україні з другої половини або з кінця лютого можуть знову ввести адаптивний карантин. Про це 9 лютого заявив головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко під час форуму "Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді", передає "ГОРДОН".
"Ми запропонуємо уряду новий світлофор зон епідемічної небезпеки, який буде діяти в Україні із середини лютого, може, із кінця лютого", – сказав він.
Ляшко зазначив, що регіони України поділять приблизно на три або чотири зони і "будуть показувати чіткі маячки", де ситуація з COVID-19 виходить із-під контролю і потрібно вживати додаткових заходів.
Нові рівні небезпеки потрібні для того, щоб повідомляти місцеву владу про ризик подальшого розвитку епідемії в конкретному регіоні, зазначив він.
У Києві 8 лютого почався триденний Всеукраїнський форум "Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді". Його відкрив президент України Володимир Зеленський.
Із 8-го до 24 січня через спалах коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні діяв "карантин зимових канікул". У цей період було заборонено роботу закладів громадського харчування, торговельних центрів, спортзалів, непродовольчих ринків, закладів освіти (окрім дитсадків). Зараз у країні знову почали діяти обмеження "помаранчевої" зони, які були у грудні 2020-го. Національний карантин, продовжений Кабміном у грудні, закінчується 28 лютого.
До "карантину зимових канікул" в Україні діяв адаптивний карантин. Регіональна влада могла послаблювати обмежувальні заходи залежно від епідемічної ситуації. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль говорив, що дію адаптивного карантину в Україні продовжать до 31 березня, але це "не кінцева дата".
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Загалом із початку епідемії в Україні зареєстровано 1 249 646 випадків коронавірусної інфекції (2565 – протягом останньої доби), одужало 1 084 608 осіб, померло – 23 771.