Із жовтня металурги передали лікарням майже 6 тис. т рідкого та понад 182 тис. м³ газоподібного кисню

Перебоїв із постачанням кисню до лікарень немає, повідомив директор Київської міської клінічної лікарні №1
Фото: depositphotos.com
Майже всі пацієнти, яких зараз госпіталізовують із коронавірусною інфекцією, – киснезалежні, розповіли медики в коментарі "5 каналу".

"Серед тих, хто помер від COVID-19 та його ускладнень, максимальна група – це 60. У цьому році зареєстровані летальні випадки від COVID-19 у чотирьох дітей віком до 18 років", – повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації Тетяна Квітницька.

Директор Київської міської клінічної лікарні №1 повідомив, що наразі кисню для лікування хворих вистачає.

"Майже 100% пацієнтів, яких ми госпіталізуємо, – киснезалежні. У середньому лікарня споживає від чотирьох до шести тонн кисню на добу. Щодо кисню, слава богу, до сьогодні ми були забезпечені, перебоїв з поставкою або організацією його забезпечення не було. Це дуже важливо, це здорово, усім дуже дякую, хто бере участь у забезпеченні лікарень, підприємств киснем", – наголосив він.

"5 канал" повідомив, що кисень цілодобово виробляють та відвантажують чотири підприємства групи "Метінвест": ММК імені Ілліча, "Азовсталь", Дніпровський коксохім та "Запоріжсталь".

"Із жовтня, коли Україна зіткнулася з його дефіцитом, компанія на прохання МОЗ істотно наростила відвантаження – і цьогоріч підприємства компанії безоплатно передали майже 6 тис. т рідкого та понад 182 тис. м&³3; газоподібного "порятунку" більш ніж до сотні лікарням 17 областей країни", – ідеться в сюжеті.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, повідомив 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. У середині листопада влада заявила про початок спаду четвертої хвилі.

Країна пройшла осінній пік захворюваності та смертності від коронавірусу, заявили 24 листопада в Національній академії наук України.