За пів року прикордонники відмовили у в'їзді в Україну 19,3 тис. осіб, найчастіше у країну не впускали росіян

У першому півріччі 2021 року в Україну не впустили у 2,7 раза більше росіян, ніж у першому півріччі 2020-го
Фото: Державна прикордонна служба України / Facebook

За перше півріччя 2021 року українські прикордонники відмовили у пропуску через кордон понад 19,3 тис. осіб. Про це 7 липня повідомляє Держприкордонслужба України.

"Ці показники в порівнянні з першим півріччям 2020 року зросли в середньому в 1,6 раза (за січень – червень 2020-го прикордонники відмовили у пропуску 11,7 тис. осіб)", – ідеться в повідомленні.

Як зазначили в Держприкордонслужбі, зростання кількості відмов пов'язане передусім із карантинними обмеженнями через COVID-19.

Серед іноземців, яких не впустили в Україну, найбільше громадян Росії – 2818 осіб. Цей показник збільшився порівняно з минулим роком у 2,7 раза.

За даними українських прикордонників, також часто відмову у пропуску діставали громадяни Молдови, Туреччини, Польщі, Румунії, Білорусі та Німеччини. Найбільше таких випадків зафіксовано в авіаційних пунктах пропуску, а також на кордоні з Росією, Молдовою та Білоруссю.

"Серед непропущених суттєво зросла й частка потенційних незаконних мігрантів – з 2270 осіб за перше півріччя минулого року до 4058 осіб цьогоріч. І в цій категорії осіб передове місце зайняли росіяни – 1236 громадян", – уточнили в Держприкордонслужбі.

Контекст:

8 червня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України №583, яка розширила перелік документів, що дозволяють перетинати кордон на в'їзд під час карантину. Нові правила перетину кордону почали застосовувати 9 червня.

Для в'їзду в Україну потрібен документ, що підтверджує повний курс вакцинації проти COVID-19 препаратами, занесеними ВООЗ у перелік дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях. Документ має бути видано англійською мовою або перекладено англійською мовою.

Всесвітня організація охорони здоров'я дозволила використовувати вакцини проти коронавірусу від Pfizer/BioNTech, Janssen (Johnson & Johnson), Moderna, два варіанти препарату від AstraZeneca (AstraZeneca-SKBio і Covishield) і Sinopharm. Вакцина від Sinovac Biotech стала сьомим препаратом, схваленим ВООЗ.

5 липня Україна ввела додаткові запобіжні заходи, щоб не допустити поширення у країні нового штаму коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта". Нові обмеження торкнулися громадян України, які повертаються з Португалії, Росії, Великобританії та Індії.