Зеленський і перша леді зустрілися з гендиректоркою ЮНЕСКО
За його словами, він подякував за "реальні результати роботи й підтримку України".
"Ми воюємо на полі битви за цінності демократії, свою свободу й незалежність, за майбутнє наших дітей, а також за наші історичні цінності й культурне надбання. Дуже важливо їх захистити", – сказав Зеленський на зустрічі.
Перша леді України Олена Зеленська того самого дня зустрілася з Азуле в Національному заповіднику "Софія Київська". Про це вона написала у Telegram.
"Нині готуємо на подання до цієї світової скарбниці [ЮНЕСКО] історичного центру героїчного Чернігова. Під час російського вторгнення, яке нищить нашу спадщину, такі рішення ЮНЕСКО для нас особливо важливі. Бо визнають наші цінності не тільки нашими – світовими, і звертають на них увагу всієї світової спільноти", – повідомила перша леді.
Дружина українського президента висловила вдячність ЮНЕСКО за допомогу постраждалим від ракетної атаки 23 жовтня 2022 року музеям Києва генераторами, які, за її словами, допомогли пережити зиму також іншим культурним закладам країни.
"Дуже сподіваємося на підтримку в поверненні культурних цінностей, які Росія продовжує викрадати й незаконно вивозити з окупованих нею територій України", – додала вона.
Контекст:
ЮНЕСКО – спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй із питань освіти, науки й культури, яка заносить визначні пам'ятки до списку всесвітньої спадщини.
Україна змогла протягом року занести до списку ЮНЕСКО одразу два українські об'єкти: борщ як нематеріальну культурну спадщину й історичний центр Одеси.
Чернігів є одним із найдавніших міст України, його заснували наприкінці VII століття. 27 січня начальник управління культури та туризму Чернігівської міськради Олександр Шевчук повідомив, що Україна подасть документи на занесення історичного центру Чернігова до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.