Жителям ОРДЛО, які відмовляються від російської вакцини проти COVID-19, погрожують звільненнями – правозахисники

Першу російську вакцину проти коронавірусу "Супутник V" зареєстрували в серпні 2020 року
Фото: depositphotos.com

Люди, які на окупованій території Луганської області відмовилися від російської вакцини проти COVID-19, – це місцеві бюджетники, повідомляє "Східна правозахисна група".

На окупованій території Луганської області жителям, які відмовляються від російської вакцини проти COVID-19 "Супутник V", погрожують звільненнями. Про це 5 лютого у Facebook повідомляє "Східна правозахисна група".

"За інформацією наших джерел у Красному Лучі, Антрациті та Лутугіному, зафіксовано перші відмови людей від вакцинації "Супутником V". Усі люди, які відмовилися, – це бюджетники: лікарі швидкої допомоги, медсестри, співробітники "народної міліції", працівники міських організацій. Усього таких людей станом на 4 лютого 27 осіб (але цифра постійно зростає)", – ідеться в повідомленні.

Як зазначають правозахисники, на тих, хто відмовився від вакцинації, адміністрації установ чинять тиск.

Зокрема, працівникам медичної служби погрожують невиплатою премій і надбавок за роботу з COVID-19, а також обіцяють не госпіталізувати, якщо людина, яка відмовилася від "Супутника V", інфікується коронавірусом.

Співробітникам "народної міліції" погрожують звільненням і відправленням на передову. Працівникам місцевих адміністрацій погрожують звільненням і неоплатою лікарняного листа в разі захворювання на COVID-19.

Першу російську вакцину проти коронавірусу "Супутник V" зареєстрували в серпні 2020 року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.

Водночас вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Деякі російські вчені зазначали, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим і етичним нормам розроблення ліків. Ті росіяни, яких вакцинували, скаржилися на різні побічні ефекти – лихоманку, втрату нюху, підвищення тиску.

Сьогодні постійний представник президента України у Криму Антон Кориневич заявив, що російську вакцину проти COVID-19 тестують на бюджетниках на окупованому українському півострові.

У світі станом на 5 лютого 2021 року COVID-19 зафіксували майже у 105 млн людей, свідчать дані американського Університету Джонса Гопкінса. Від цієї хвороби померло вже понад 2,28 млн осіб, а 58,4 млн пацієнтів одужали.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.