Для покарання російських спортсменів, підозрюваних у вживанні допінгу, бракує доказів
Московська лабораторія утилізувала зразки матеріалу, відібрані у російських спортсменів з метою перевірки наявності в організмі заборонених препаратів, тому доказів у Всесвітнього антидопінгового агентства замало.
Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) не може зібрати достатню кількість доказів уживання допінгу деякими російськими спортсменами, щоб запровадити санкції, повідомляє Inside The Games.
"На жаль, багато зразків були утилізовані Московською лабораторією (антидопінгова лабораторія, раніше акредитована ВАДА. – "ГОРДОН"), а це означає, що ці зразки не можна проаналізувати повторно", – цитує видання функціонерів ВАДА.
В антидопінговому агентстві також повідомили, що запити незалежної комісії ВАДА на чолі з Річардом Маклареном до російської влади для збору додаткових даних "залишилися без відповіді".
Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) публікувала список із двох сотень російських спортсменів, які підозрюються у вживанні допінгу тільки в їхньому виді спорту.
Допінговий скандал навколо російського спорту розпочався в листопаді 2015 року, коли ВАДА опублікувала доповідь, у якій звинуватила РФ у державній підтримці допінгу. У звіті йшлося, що російські спецслужби покривали системне застосування допінгу російськими спортсменами, допускали "пряме залякування та втручання" у роботу акредитованої ВАДА антидопінгової лабораторії в Москві.
У липні 2016 року незалежна комісія ВАДА під керівництвом Річарда Макларена опублікувала першу частину свого розслідування, описавши подробиці державної підтримки допінгу в Росії. Другу частину цього розслідування Макларен представив 9 грудня.
Внаслідок допінгового скандалу деякі російські спортсмени були відсторонені від участі в Олімпійських іграх 2016 року, російську паралімпійську збірну відсторонили від Паралімпіади 2016 у повному складі.