Родченков: Олімпійський рух – у дуже серйозній кризі
У світовому спорті існують "недоторкані", які завжди використовуватимуть заборонені препарати, зазначив екс-глава Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков.
Міжнародний олімпійський комітет має запровадити низку нових антидопінгових заходів, інакше "Олімпіада помре". Про це колишній керівник Московської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков розповів в інтерв'ю BBC Sports, яке опублікували 23 лютого.
"МОК і олімпійський рух – у дуже серйозній кризі. Нам потрібні реформи. Потрібно зробити деякі необхідні речі, потрібно більше фінансування. Існують "недоторкані", які в будь-якій ситуації продовжуватимуть перевозити, продавати і використовувати допінг. Такі випадки має бути кримінально покарано", – сказав він.
Родченков назвав міжнародні спортивні федерації "найсерйознішою перешкодою для допінг-контролю".
"Я впевнений, що вони приховують чи спеціально не виявляють десятків позитивних результатів", – зазначив він.
За словами Родченкова, функція контролю має перейти від федерацій до Всесвітнього антидопінгового агентства і виконуватися "абсолютно незалежною структурою".
"Загалом багато країн і багато національних антидопінгових організацій не зацікавлені в тому, щоб виводити провідних спортсменів своїх країн на чисту воду", – додав він.
Колишній спортивний посадовець давав інтерв'ю в чорній балаклаві і темних окулярах, оскільки побоюється за своє життя.
Родченков після втечі з РФ до США у травні 2016 року зізнався в підміні результатів аналізів, які було взято в російських спортсменів під час зимових Олімпійських ігор у Сочі 2014 року.
Через допінг-скандал збірні Росії з легкої і важкої атлетики усунули від Олімпійських ігор 2016 року. Також російську збірну в повному складі не допустили до літньої Паралімпіади.
5 грудня 2017 року Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в зимовій Олімпіаді 2018 року Національний олімпійський комітет РФ.