Суд у Лозанні визнав винними у застосуванні заборонених препаратів 12 російських спортсменів
12 легкоатлетів із РФ, серед них олімпійські чемпіони та чемпіон світу, порушили антидопінгові правила – їх усунуть і позбавлять нагород, повідомляють у рішенні Спортивного арбітражного суду.
Спортивний арбітражний суд (CAS) у Лозанні (Швейцарія) визнав 12 російських легкоатлетів винними в порушенні антидопінгових правил. Про це повідомляє прес-служба суду 1 лютого.
У CAS зазначили, що обвинувачення щодо спортсменів ґрунтувалися на доповіді незалежної комісії Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) під керівництвом Річарда Макларена та антикорупційного легкоатлетичного органу Athletics Integrity Unit (AIU).
Суд установив, що спортсмени вживали анаболічні стероїди. Усіх переможців та призерів, які потрапили до списку, позбавлять нагород.
Винними у вживанні допінгу визнали: переможця Олімпійських ігор 2012 року Івана Ухова (стрибки у висоту), першого чорношкірого легкоатлета у збірній РФ та чемпіона світу 2014 року з потрійного стрибка у приміщенні Люкмана Адамса, володаря бронзової медалі Олімпійських ігор 2012 року Світлану Школіну (стрибки у висоту), Віру Ганєєву (метання диска), Катерину Галицьку (біг), Юлію Кондакову (біг), Анну Булгакову (метання молота), Тетяну Фірову (біг), Івана Юшкова (штовхання ядра), Тетяну Бєлобородову (Лисенко) (метання молота), Марію Беспалову (метання молота), Гульфію Агафонову (метання молота).
Рішення CAS може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 21 дня.
Восени 2015 року було опубліковано доповідь незалежної комісії ВАДА про масове вживання допінгу в російському спорті. Тоді ж було припинено статус російського антидопінгового агентства (РУСАДА) і зупинено роботу Московської антидопінгової лабораторії.
У 2017 році ВАДА ухвалило рекомендацію про невідповідність РУСАДА кодексу організації. 20 вересня 2018 року виконавчий комітет ВАДА проголосував за відновлення повноважень РУСАДА. Натомість Московська антидопінгова лабораторія мала до кінця 2018 року надати доступ до допінг-проб, однак не зробила цього. За даними Inside the Games, експерти дістали доступ до даних лабораторії на початку 2019 року.
Через скандал із допінгом від участі в літніх Олімпійських іграх 2016 року усунули збірну Росії з легкої (за винятком стрибунки Дар'ї Клішиної) та важкої атлетики. Російську збірну у повному складі також було відсторонено від Паралімпіади 2016 року. На зимовій Олімпіаді 2018 року російські спортсмени змагалися під олімпійським прапором, санкції було також накладено на Паралімпійський комітет РФ.
У грудні 2017 року МОК через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в зимовій Олімпіаді у 2018 році у Пхьончхані Національний олімпійський комітет РФ. Російські спортсмени змагалися під олімпійським прапором.