У МОК заявили, що повернуть медалі російським спортсменам тільки по закінченні судових процедур
Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах повідомив, що юристи організації вивчать рішення арбітражу в Лозанні і можуть подати апеляцію на рішення про повернення медалей спортсменам із РФ.
Президент Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томас Бах заявив, що організація розгляне питання повернення медалей російським спортсменам протягом 30 днів після отримання мотивувальної частини рішення Спортивного арбітражного суду, який зняв санкції з 28 представників зимових видів спорту з РФ. Про це він повідомив на прес-конференції у Пхьончхані, пише "Интерфакс".
Бах пояснив, що після вивчення мотивувальної частини рішення суду в МОК можуть подати на нього апеляцію. А питання про перерозподіл медалей вирішуватимуть після завершення усіх судових процедур.
У листопаді 2015 року Всесвітнє антидопінгове агентство опублікувало доповідь, у якій обвинуватило РФ у державній підтримці допінгу.
Після цього збірні Росії з легкої і важкої атлетики усунули від Олімпійських ігор 2016 року. Також російську збірну в повному складі не допустили до літньої Паралімпіади.
У грудні 2017 року Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил усунув від участі в зимовій Олімпіаді 2018 року в південнокорейському Пхьончхані Національний олімпійський комітет РФ. Також російській збірній продовжили заборону на участь у Паралімпійських іграх.
За підсумками розслідування спецкомісії МОК, 43 російських атлетів було довічно усунено від участі в Олімпіадах. 42 із них подали апеляції до спортивного арбітражу в Лозанні.
1 лютого 2018 року швейцарський суд зняв усі санкції із 28 представників зимових видів спорту з РФ. Ще 11 спортсменам скасували довічну дискваліфікацію, але заборона на їхню участь в Олімпіаді 2018 року в південнокорейському Пхьончхані залишається чинною.
МОК висловив розчарування рішенням арбітражу в Лозанні і не відкидає його оскарження. У ВАДА також стурбовані виправданням російських спортсменів, які, за даними агентства, є "частиною російської системної допінг-програми".