За три дні Паралімпіади 2024 року Україна здобула 19 медалей

Серед медалістів третього дня Паралімпіади – велогонщик Єгор Дементьєв

Станом на 31 серпня на літніх паралімпійських іграх у Парижі збірна України здобула 19 нагород різної якості. Про це повідомляє офіційний сайт Паралімпіади 2024.

В активі України одна золота, дев'ять срібних і дев'ять бронзових медалей.

У медальному заліку українська збірна посідає 20-е місце, розташувавшись між Словаччиною (у неї лише дві медалі, але обидві – золоті) й Іраном (сім медалей, із них одна золота і чотири срібні).

Лідирують у медальному заліку Китай (42 нагороди, із них 20 золотих), Великобританія (25 і 11) і Бразилія (23 і 8).

Загалом медалі мають уже 58 збірних, зокрема паралімпійська команда біженців (одна бронза, у неї останнє місце).

"Суспільне" повідомляє, що 31 серпня, у  третій день Паралімпіади 2024, Україна здобула такі нагороди:

• Євген Богодайко (плавання, 200 м, комплексний стиль, клас SM7) – бронза;
  • Марина Піддубна (плавання, 50 м, вільний стиль, клас S11) – бронза.

Контекст:

XVII літні Паралімпійські ігри – восьмі літні Ігри за участю спортсменів-паралімпійців України. За роки незалежності українські паралімпійці взяли участь у семи літніх і семи зимових Паралімпійських іграх та вибороли загалом 613 медалей.

Літня Паралімпіада 2024 року в Парижі стартувала 28 серпня і триватиме до 8 вересня. Україну в 17 із 22 видів спорту на Іграх представляє 140 спортсменів (найбільше представництво в історії).