Бутусов: Американська летальна зброя вже в Україні

Юрій Бутусов: Бойові можливості піхоти буде серйозно посилено
Фото: Юрий Бутусов / Facebook

Після постачань партії снайперських гвинтівок Barrett ЗСУ і Нацгвардії України США здійснили нове постачання – ручні гранатомети PSRL-1, повідомив журналіст Юрій Бутусов.

Україна закупила у США снайперські гвинтівки і невелику партію ручних гранатометів, що наближає рішення уряду США про надання летальної зброї. Про це у Facebook повідомив журналіст, головний редактор сайта "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.

"Американська летальна зброя вже в Україні. Після постачань партії снайперських гвинтівок калібру 12,7 мм Barrett М82 і М107 Збройним силам і Нацгвардії України США здійснили нове постачання – ручні гранатомети PSRL-1. У квітні 2017-го Нацгвардія придбала 100 таких гранатометів в американської компанії AirTronic USA. Гранатомети вже надійшли на озброєння низки підрозділів, зокрема полку "Азов" та бригади швидкого реагування 3018. Гранатомет є американською модифікацією радянського гранатомета РПГ-7, який є на озброєнні в Україні. Але має більш зручну ергономіку, виготовлений із застосуванням композитних матеріалів і має змінену форму сопла, що забезпечує підвищення характеристик зброї зі штатними звичайними пострілами до РПГ-7", – написав він.

Журналіст зазначив, що застосування PSRL-1 продемонструвало, що зброя відповідає заявленим характеристикам.

"На 500 метрів ідеальна точність, підготований стрілок... вражає цілі на 800 метрів, хоча для цієї зброї це гранична дальність, по цілях, що маневрують, влучити не вдасться. Зараз Україна закуповує осколкові гранати до РПГ за кордоном. За наявності більшої кількості осколкових пострілів, а ідеально – з розгортанням власного виробництва, а також із комплектуванням таких гранатометів прицілами для стрільби із закритих позицій бойові можливості піхоти буде серйозно посилено", – розповів він.

На думку Бутусова, таку ж модернізацію можна й потрібно недорого провести для всіх українських РПГ-7, оскільки купувати велику серію такої зброї у США за її ціни більше ніж $5 тис. занадто дорого.

"Але головне, звичайно, у цій історії – аж ніяк не 100 гранатометів – постачання символічне насправді. Головне – що слідом за Barrett Україні вдалося здійснити ще одне постачання летальної зброї зі США. Немає сумнівів, що американські органи контролю угоду зафіксували, однак не скасували, незважаючи на чинну заборону на постачання летальної зброї в Україну", – підкреслив журналіст.

Він висловив упевненість, що такі постачання мають велике політичне значення.

"Такі угоди наближають давно очікуване і необхідне рішення уряду США про надання летальної зброї Україні в межах програм американської військової допомоги", – підсумував Бутусов.

Україна з початку військової агресії Росії навесні 2014 року веде переговори із західними країнами про постачання летальної зброї, але поки безуспішно. Наразі США постачають до Києва тільки нелетальну допомогу (зокрема броньовані автомобілі Humvee, безпілотники RQ-11B Raven і контрбатарейні радари) і допомагають у підготовці українських військових.

У лютому 2016 року колишній командувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав подав рекомендації уряду США про надання Україні летальної зброї.

У травні 2017 року таку саму пораду новій адміністрації Білого дому дав колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Спеціальний представник Держдепартаменту США Курт Волкер 25 липня в інтерв'ю BBC сказав, що Вашингтон активно розглядає питання про можливе постачання зброї в Україну.

31 липня видання The Wall Street Journal написало, що в США розробили план постачання оборонного озброєння Україні. Мова йде про передання протитанкових ракетних комплексів Javelin і засобів протиповітряної оборони.

Бюджет США на 2017 рік передбачає виділення Україні $350 млн допомоги на посилення безпеки й оборони.