Глава МЗС Німеччини заявив, що в разі настання перемир'я із РФ потрібно починати знімати санкції
Знімати обмеження з Росії потрібно до повного виконання Мінських домовленостей, заявив міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель.
Якщо припинення вогню на сході України буде досягнуто, з Росії можна почати поступово знімати санкції. Про це в інтерв'ю Magdeburger Volksstimme заявив міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель.
"Для мене дуже важливо, чи досягнемо ми нарешті перемир'я на сході України. З цією метою я запропонував президенту Росії Володимирові Путіну шість місяців тому відправити туди, якщо це необхідно, миротворчу місію ООН. Він завжди відмовлявся. Тепер він погодився на цю пропозицію", – повідомив Габріель.
Він підкреслив, що у сторін немає згоди щодо того, як має виглядати миротворча місія ООН, проте Росія зробила великий крок назустріч.
"Ми повинні скористатися цією можливістю і сказати: обговорімо, який повинна мати вигляд ця місія ООН. І якщо у такий спосіб настане перемир'я, ми повинні крок за кроком знімати з Росії санкції та допомагати Україні відновлювати Донбас", – зазначив Габріель.
За його словами, знімати обмеження з Росії потрібно до повного виконання Мінських домовленостей.
"Нереалістично вважати, що Мінську мирну угоду потрібно повністю реалізувати, перш ніж санкції буде знято. Їх уводили крок за кроком і їх має бути знято крок за кроком. І першим важливим кроком у скороченні санкцій має стати реальне перемир'я. Аби росіяни могли бачити, що це того варте", – переконаний німецький дипломат.
Росія після незаконного референдуму 16 березня 2014 року анексувала Крим і Севастополь. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ.
У квітні того ж року на сході України почався збройний конфлікт. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.
У зв'язку з цими подіями західні країни, зокрема США, Канада, Японія та держави Євросоюзу, запровадили санкції щодо Росії. Їх кілька разів продовжували та посилювали.