Ярош про "Українську добровольчу армію": У правовому полі офіційного статусу ми не маємо. Сподіваюся, нарешті, приймемо закон про УДА

Улітку Ярош та Наєв обговорювали майбутнє УДА

Фото: Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation / Facebook

За словами позафракційного нардепа Дмитра Яроша, "Українська добровольча армія" не є незаконним збройним формуванням, як її намагаються подати росіяни.

Позафракційний нардеп Дмитро Ярош заявив в інтерв'ю "Українській правді", опублікованому 15 січня, що в "Української добровольчої армії" зараз немає офіційного правового статусу.

Відповідаючи на запитання, чим зараз займаються підрозділи УДА на Донбасі, Ярош сказав: "Роботи багато".

"Ми вивели... два батальйони з передової. Але допомагаємо в парамедичному забезпеченні "передка". Наші хлопці також співпрацюють зі Службою безпеки України по різних антидиверсійних заходах. Активно працюємо над ще більш потужними ударними безпілотниками. Навіть трошки випереджаємо Збройні сили в цьому питанні. Долучаємо науковців. У нас уже є своєрідне конструкторське бюро, яке працює над удосконаленням існуючих видів озброєнь. Навіть патентуємо деякі речі", розповів нардеп, який є командиром УДА.

Він пояснив, що УДА підпорядковується українському військовому командуванню.

"Безумовно. Я – радник начальника Генштабу. Ніяких нюансів немає, безпосередній зв'язок і з командуванням ООС, і з центральним штабом. І з СБУ, і з МВС немає розходжень", – продовжив Ярош.

На запитання, який зараз статус в "Української добровольчої армії", нардеп відповів: "У цьому правовому полі офіційного статусу ми не маємо. Сподіваюся, нарешті, приймемо закон про УДА. Тоді буде, так би мовити, усе по-людськи".

"Завжди говорю, що ми не є незаконним збройним формуванням, як нас намагаються представити росіяни. Ми ніколи не воювали проти мирного населення. Ніколи не займалися репресіями. Думаю, є всі шанси прийняти законопроект, навіть до виборів. Я з президентом [Петром Порошенком] крайній раз говорив про це. Здається, він уже дозрів до того, щоб законопроект про УДА був поданий. Він базується на кращому європейському досвіді Естонії, Латвії, Фінляндії, Швейцарії. І не порушує монополію держави на насильство", заявив Ярош.

Він зазначив, що подавав відповідний законопроект, але потім відкликав на доопрацювання.

"Побачив, що треба говорити з впливовими депутатами. Ми зустрілися з [нардепом від Блоку Петра Порошенка] Сергієм Березенком. Якщо БПП проголосує, то цей проект пройде, це зрозуміло. "Народний фронт", я думаю, точно підтримає. Ми маємо всі шанси, що й опозиція підтримає – Радикальна партія, "Батьківщина", – резюмував нардеп.

Збройний конфлікт у Донецькій і Луганській областях між українською армією та проросійськими бойовиками почався у квітні 2014 року. Із цього часу урядові сили проводили на Донбасі антитерористичну операцію. 30 квітня 2018 року АТО офіційно завершилася, замість неї почалася операція Об'єднаних сил.

УДА було створено в грудні 2015 року на основі 5-го і 8-го батальйонів Добровольчого українського корпусу "Правий сектор".

У липні 2018 року Ярош зустрівся з командувачем Об'єднаних сил Сергієм Наєвим. Керівник ООС підкреслив, що на передньому краї збройного протистояння не можуть перебувати особи без законного права мати зброю і не включені до складу Об'єднаних сил. Він запропонував добровольцям проходження військової служби в резерві у складі бойових військових частин спеціального призначення, розвідки і в підрозділах територіальної оборони.

У жовтні 2018 року Ярош казав, що батальйони УДА йдуть із передової, щоб почати підготовку загонів територіальної оборони по всій країні.