Клімкін заявив, що спільна місія ОБСЄ й ООН на Донбасі могла б бути ефективною, але Росія навряд чи на це погодиться
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін знову заявив, що представники Організації з безпеки та співробітництва в Європі підготували концепт спільної з ООН місії на Донбасі. В ОБСЄ це спростовували.
Спільна місія ОБСЄ й ООН на Донбасі могла б бути ефективною, сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час прес-конференції в Києві зі своїм німецьким колегою Гайко Маасом, повідомляє кореспондент інтернет-видання "ГОРДОН".
"Представники ОБСЄ підготували концепт такої спільної місії. Його поки обговорюють", – зазначив Клімкін.
Він підкреслив, що про офіційну пропозицію з боку ОБСЄ ввести таку місію не йшлося.
"У мене є цей концепт. Ми його зараз поки що обговорюємо. Ми далекі від того, щоб він був ініційований в офіційній площині. Але я вважаю, що така спільна місія ОБСЄ та ООН може бути однією з ефективних опцій", – сказав міністр.
Він додав, що ОБСЄ вже добре знайома з ситуацією на окупованому Донбасі і має відповідний досвід.
Міністр підкреслив, що російська сторона, найімовірніше, не погодиться на спільну місію.
"Але я вважаю, що ця опція заслуговує подальшого обговорення", – заявив він.
На думку Клімкіна, є чітке розуміння, що "має бути міжнародна компонента". Він уважає важливим, що обговорюють не тільки "мілітарну присутність, але й поліцейський компонент і міжнародну адміністрацію".
16 січня він заявив, що представники ОБСЄ пропонують створити спільну миротворчу місію ООН на Донбасі. Представник ОБСЄ у тристоронній контактній групі з урегулювання на сході України Мартін Сайдік спростував його заяву.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Представники України, Росії, США, Німеччини і Франції ведуть переговори про розміщення миротворців на Донбасі з вересня 2017 року.
Київ наполягає на тому, що миротворці повинні бути присутніми на всій території Донбасу, зокрема на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону. Москва згодна на розміщення місії ООН тільки на лінії зіткнення.
За оцінкою американських експертів, для розгортання місії на сході України може знадобитися приблизно 20 тис. військовослужбовців із країн, що не входять у НАТО, і 4 тис. поліцейських.
У квітні 2018 року президент України Петро Порошенко повідомив, що понад 40 країн готові брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі.
8 листопада представник України у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук повідомив, що параметри введення на схід країни миротворчої місії ООН узгоджено приблизно на 30%.