Коломойський: Щодо Іловайська у мене запитання, чому зібрали стільки добровольчих загонів і залишили в оточенні?
Український бізнесмен Ігор Коломойський висловив сподівання, що призначення начальником Генштабу ЗСУ Руслана Хомчака, який вижив в Іловайському котлі, допоможе з'ясувати обставини трагедії.
Український бізнесмен Ігор Коломойський заявив, що у нього "є запитання", чому в Іловайському котлі опинилися загони добровольців. Про це він сказав в інтерв'ю "Цензор.НЕТ", яке опубліковано 30 серпня.
"Щодо Іловайська у мене є запитання: чому там зібрали стільки добровольчих загонів і залишили їх в оточенні? Сподіваюся, призначення нового начальника Генштабу [Руслана] Хомчака, який сам там дивом вижив під час прориву, допоможе суду початися якнайшвидше, щоб з'ясувати всі обставини. Тоді й правда буде всім зрозуміла", – зазначив Коломойський.
Бізнесмен, який у 2014 році підтримував українських добровольців, що воювали на Донбасі (зокрема, батальйон "Дніпро"), назвав "очевидною брехнею" чутки, що він організував трагедію в Іловайську для захоплення електростанції в Зугресі, яка належала бізнесмену Рінатові Ахметову.
"Дивно, навіщо мені тоді було в Зугресі щось шукати, на війні, коли набагато простіше тут – Придніпровську або Запорізьку – значно потужніші електростанції в Ахметова захопити. А ще краще – його кривбасівські підприємства. Навіщо було так далеко батальйон "Дніпро" в бій посилати, якщо я, на їхню думку, всім командував, якщо тут усе поряд і без жодного ризику? Брехня очевидна", – заявив Коломойський.
У середині серпня 2014 року українські військові та добровольці зуміли взяти під контроль більшу частину Іловайська, але після того, як 23–24 серпня в район бойових дій увійшли російські війська, українські бійці опинилися в оточенні. Потім бойовики і російські військові заявили, що готові випустити українців, 30 серпня було створено коридор, але російська сторона порушила домовленості: коли українські військові організованими колонами почали рух із міста, їх обстріляли.
Слідство офіційно підтвердило загибель 366 українських військовослужбовців.
14 серпня 2017 року Генеральна прокуратура України оприлюднила результати розслідування Іловайської трагедії. За даними слідства, до неї призвели пряме вторгнення збройних сил Росії 23–24 серпня 2014 року і подальше вчинення військових злочинів російською армією.
Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
Британські дослідники створили інтерактивну відеоплатформу, яка доводить участь російської військової техніки в боях за Іловайськ.