Лавров заявив, що антиросійськими санкціями Євросоюз "запросив" Київ до саботажу Мінських домовленостей
Президент України Петро Порошенко "із задоволенням" користується тим, що за невиконання Мінських угод розплачується Росія, а не Україна, уважає міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.
Євросоюз винайшов "зручну формулу", щоб не знімати з Росії санкцій за невиконання Мінських угод. Про це 8 жовтня в Москві на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Енцо Моаверо Міланезі заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, якого цитує сайт російського міністерства закордонних справ.
"Усі зітхнули з полегшенням, коли було підписано Мінські домовленості щодо врегулювання української кризи, одностайно схвалені у РБ (Раді Безпеки. – "ГОРДОН") ООН. На жаль, незабаром стало зрозуміло, що Київ не має наміру сумлінно виконувати їх, планує і продовжує послідовно уникати головного принципу врегулювання, який було закріплено в цих домовленостях – маю на увазі прямий діалог із Донецьком і Луганськом. Коли це стало зрозуміло (а я впевнений, що наші європейські колеги, насамперед, Франція та Німеччина як співавтори Мінських домовленостей, чудово знають, у чому причини їх невиконання), нашим європейським колегам було вже не дуже зручно звертати свій гнів на київську владу, звинувачувати її у саботуванні того, про що домовилися, і було винайдено дуже зручну формулу: ЄС хоче зняти санкції з Росії, співпрацювати з нашою країною, для цього потрібно, щоб було виконано Мінські домовленості", – сказав він.
Російський міністр укотре підкреслив, що Мінських домовленостей не виконує Україна.
"Позиція ЄС, по суті, означала запрошення київській владі продовжувати саботувати мінський документ, з огляду на те, що за це буде розплачуватися Російська Федерація, чим президент України Петро Порошенко із задоволенням продовжує користуватися", – заявив Лавров.
Збройний конфлікт у Донецькій і Луганській областях між українською армією та проросійськими бойовиками продовжується з квітня 2014 року.
Мінські угоди, які регламентують врегулювання конфлікту на Донбасі, було підписано в лютому 2015 року. Вони передбачають припинення вогню, відведення важкої техніки від лінії зіткнення, звільнення всіх заручників, а також відновлення повного контролю над державним кордоном із боку уряду України в Донецькій і Луганській областях.
Жодного пункту угод повністю поки не виконано. У зриві домовленостей українська сторона звинувачувала Росію.
Щодо Росії було введено економічні санкції Сполученими Штатами, Євросоюзом та деякими іншими країнами навесні 2014 року після того, як Росія анексувала український півострів Крим і почала воєнну агресію на сході України. Санкційні пакети кілька разів розширювали і посилювали. У США та Євросоюзі підкреслювали, що не зніматимуть антиросійських санкцій доти, доки Москва не виконає Мінських угод.