Тука: Твердження, що на Донбасі всі сепаратисти, убивці й ненавидять Україну, – злочинний штамп, який намагаються інтегрувати в наше суспільство

Тука про жителів тимчасово окупованих територій: Більшість цих людей точнісінько такі, як і ми з вами, абсолютно
Фото: George Tuka / Facebook

Заяви, що жителі тимчасово окупованих територій Донбасу "не наші", межують із державним злочином, переконаний заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

Потрібно розрізняти так звану владу окремих районів Донецької та Луганської областей і людей, які проживають на тимчасово не підконтрольних уряду територіях. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука під час круглого столу "Повернення окупованих територій Донбасу. Український план", пише ZN.ua.

"На жаль, є балакучі популісти, котрі намагаються вмонтувати у свідомість українського народу тезу, що вони (мешканці тимчасово окупованих територій. – "ГОРДОН") – не наші. На мою думку, твердження межують із державним злочином", – заявив заступник міністра.

Він зазначив, що багато спілкується з переселенцями і людьми, які залишаються на тимчасово окупованих територіях.

"Переважна більшість цих людей точнісінько такі, як і ми з вами, абсолютно. Пріоритетом для них є родина, безпека і на третьому місці, можливо, статок. Коли нам намагаються повішати на вуха локшину, що там усі ненавидять Україну, що там усі сепаратисти й убивці, — це ще один злочинний штамп, який намагаються інтегрувати в наше суспільство. Ми зробили чимало кроків до того, щоб не втрачати цих горизонтальних зв'язків, горизонтальних стосунків, які поки що є між людьми, котрі живуть по різні боки лінії розмежування", – сказав Тука.

Чиновник розповів, що разом із Міністерством освіти і науки було впроваджено програму, згідно з якою діти з неконтрольованих територій за спрощеною процедурою мають можливість вступити до українських вишів без зовнішнього незалежного оцінювання за результатами вступних іспитів.

"Цим скористалися 1634 дитини, вони вирвані з того ворожого інформаційного середовища. Більше 200 діточок приїхали і вступили на навчання в українські університети з окупованого Криму. Зараз спільно з Міністерством молоді та спорту ми розроблятимемо програму залучення дітей, дитячих спортивних колективів, окремих спортсменів, які живуть на тимчасово неконтрольованих територіях, до загальноукраїнських спортивних змагань, щоб витягувати, фактично, цю молодь, дітей, цивільних людей із того середовища. Це, до речі, відповідь на те, чи можна інтегрувати людей, фізично не визволивши їх від окупаційних військ. Можна", – сказав Тука.

За його словами, на український бюджет будуть великі навантаження у процесі реінтеграції Донбасу, але на цей крок, "безумовно, варто йти".

"Позови проти Росії вже розглядаються в судах. Подальші матеріали консолідуються і будуть скеровані до судів, але це справа довгих років. Не знаю, чи ми з вами доживемо до отримання перших траншів компенсації. Проте сидіти і чекати, доки Росію примусять платити, неприпустимо. Чи буде фінансова допомога Європейського союзу? Переконаний, вона буде надана. Але про своє, про своїх ми насамперед мусимо дбати самі. Адже це наша земля, це наша територія, це наші люди", – заявив політик.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України і проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.