Тука: Усі базові пропозиції "кремлівських миротворців" уже нам відомі і послані в сад
Російська влада висунула ідею введення миротворців на Донбас, оскільки в Кремлі зрозуміли, що ООН може підхопити "оливкову гілку", яка випала з їхніх рук, заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.
Умови озвучених президентом РФ Володимиром Путіним пропозицій про введення миротворців на Донбас уже були виголошені російською стороною і відкинуті. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.
"Кремлівські "голуби миру" все-таки чогось добряче покурили. "Голуб" Гризлов (представник РФ на переговорах у Мінську Борис Гризлов. – "ГОРДОН") заявив: перш, ніж вводити війська ООН (бурятів у голубих шоломах за версією Путіна) уздовж лінії зіткнення (про держкордон "голуби" і не згадують), Україна має на постійній основі затвердити "особливий статус" ОРДЛи. Та ще й друга Штайнмаєра приплів з його унікальною "формулою".
Заступник міністра підкреслив, що такі пропозиції вже було відправлено українською стороною "в сад".
"Формула Штайнмаєра вже отримала свою оцінку – в сад. Ідея про "голубих бурятів" теж отримала оцінку – в сад. Миротворці уздовж лінії зіткнення – в сад. Усі базові пропозиції "кремлівських миротворців" уже нами знані і послані... в сад", – пояснив він.
На думку Туки президент РФ зі своїми пропозиціями влаштував "спектакль".
"З перших днів "ихтамнеты" займають позицію "голубів миру", які прагнуть лише одного – повернути мир у братську Україну. Разом із миром вони хочуть повернути "русский мир", безблоковий статус (привіт, Рабіновичу (лідер політичної партії "За життя" Вадим Рабінович. – "ГОРДОН"), монополію російського капіталу (привіт Мураєву (позафракційний депутат Верховної Ради Євген Мураєв. – "ГОРДОН"). Розуміючи значення майбутнього виступу президента в ООН, Кремль зрозумів, що може втратити "оливкову гілку", яку підхопить ООН. От і вилізли російські таргани із саду", – підсумував заступник міністра.
"Формула Штайнмаєра" передбачає одночасне ухвалення Верховною Радою поправок до Конституції, за якими Донбас здобуде особливий статус, і можливість проведення місцевих виборів.
Експерт у політичній підгрупі в Мінську Ольга Айвазовська 10 листопада 2016 року заявила, що Росія намагається схилити українську сторону до ухвалення "формули Штайнмаєра".
У грудні 2016 року глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що українська сторона "затягує" свою реакцію на так звану формулу Штайнмаєра щодо статусу Донбасу, тому закріпити документально її поки не вдається.
23 квітня президент України Петро Порошенко запропонував держсекретареві США Рексу Тіллерсону активізувати питання про розміщення на Донбасі миротворчого контингенту під егідою ООН. Порошенко має намір презентувати ідею введення на Донбас миротворців на сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка відкриється 12 вересня.
5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що присутність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь урегулюванню конфлікту на сході України. Однак він висловився за те, щоб миротворчі війська розміщувалися на лінії зіткнення сторін і "ні на яких інших територіях". Президент РФ доручив міністерству закордонних справ подати відповідний проект резолюції на розгляд Ради Безпеки ООН.
Представник Києва в тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко відкинула цю ідею, пояснивши, що лінія дотику не є українським кордоном, тому там не може бути миротворчих сил.
Під час засідання Радбезу ООН 5 вересня постійний представник Росії при ООН Василь Небензя заявив, що Росія підготувала свій проект резолюції щодо введення в зону військового конфлікту на Донбасі миротворців ООН. Водночас ще 2 вересня він стверджував, що ініціативи України щодо миротворчої місії на Донбасі спрямовані на підрив Мінських угод.