Медведчук перед виборами зустрівся з Путіним у Санкт-Петербурзі, говорили про ситуацію на Донбасі
Президент РФ Володимир Путін і голова політради української партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук під час зустрічі висловили думку, що для розв′язання проблеми Донбасу Києву необхідно вести прямі переговори з бойовиками.
18 липня, за три дні до виборів в Україні, голова політради української партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук провів у Санкт-Петербурзі зустріч зі своїм кумом, президентом РФ Володимиром Путіним. Про це інформує сайт Кремля.
Згідно зі стенограмою зустрічі, головною темою була ситуація на Донбасі.
Медведчук розповів, що повернувся зі Страсбурга, де презентував свій "мирний план, питання мирного врегулювання і припинення бойових дій, який повністю ґрунтується на Мінських угодах", і зазначив, що 55% громадян України виступають за те, щоб пан [президент України Володимир] Зеленський вступив у [прямі] переговори з представниками Донецька і Луганська" (за даними опитування, який Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Центр Разумкова проводили із 13-го до 20 червня 2019 року, ініціативу проведення прямих переговорів із бойовиками поділяє і не поділяє рівна кількість опитаних – по 41%, водночас найбільша кількість прибічників таких переговорів у партії, яку представляє Медведчук, – 74,6%. – "ГОРДОН").
Путін заявив, що для РФ "надзвичайно важливим" є питання повноцінного відновлення російсько-українських відносин.
"Повноцінне врегулювання на південному сході, на Донбасі, можливе виключно в разі прямого контакту офіційної київської влади з представниками цих республік, і жодного конфлікту у світі в новітній історії не розв′язували..." – почав він.
Медведчук додав: "Без переговорів за столом".
"Так, без прямих переговорів сторін, що конфліктують", – договорив глава Кремля.
За його словами, Москва робитиме все, "щоб цей процес ішов необхідними темпами і з потрібною якістю".
Це друга публічна зустріч Медведчука з керівництвом Росії за час передвиборчої парламентської кампанії в Україні. 10 липня в Москві він та ще двоє представників "Опозиційної платформи – За життя", Юрій Бойко і Вадим Рабінович, зустрічалися з прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє Україна.
12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи з урегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів у місцеві органи влади тощо. Поки Мінських угод не виконано.
Україна офіційно відмовляється вести прямі переговори з представниками бойовиків "ДНР" і "ЛНР". "Ми не готові на діалог із сепаратистами. Ми готові діяти в мінському форматі", – заявив у червні президент України Володимир Зеленський. Ідею прямих переговорів із бойовиками відстоює Росія, в Україні про необхідність вести переговори з бойовиками та Москвою, зокрема, заявляють у політсили Медведчука.
Наприкінці червня Зеленський так говорив про переговори, які Медведчук веде з керівництвом Росії: "У нас є велика країна, незалежна, самостійна Україна. Я не розумію, чому в нас повинні бути посередники. Він (ідеться про Медведчука. – "ГОРДОН") знає моє відношення до цього питання. Тобто це не про якісь особистості. Це дуже важливе питання – чому піднімається питання повернення полонених, чому піднімається питання припинення війни з його сторони тільки під вибори?"