Мінветеранів запропонувало створити додатковий інструмент протидії російській агресії

На окупованих територіях Мінветеранів запропонувало фіксувати порушення прав людини
Фото: ЕРА

Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України ініціювало створення національного центру документування порушень прав і свобод на окупованих територіях Криму та Донбасу.

Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України запропонувало створити нову структуру, яка допоможе протидіяти російській агресії. Про це Міністерство поінформувало 31 січня на своєму сайті.

"Під час чергового засідання міжвідомчої робочої групи з вирішення проблемних питань Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополь була схвалена пропозиція Мінветеранів створити Національний центр документування порушень прав і свобод людини на тимчасово окупованій території України", – ідеться в повідомленні.

У відомстві пояснили, що завданням центру "стане в першу чергу фіксація найтяжчих порушень міжнародного гуманітарного права".

"Також його робота допоможе акумулювати інформацію, яка сформує історичну правду про події на сході країни. Таким чином, цей центр стане додатковим інструментом у протидії нашої країни російській агресії", – підкреслили в Мінветеранів.

ZN.UA зазначає, що Міністерство України у справах тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, яке існувало раніше, також збирало інформацію про порушення прав людини на окупованих територіях, "однак отриману інформацію на практиці ніяк не застосовувало".

У 2014 році Росія анексувала Крим, після чого розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє українська сторона.

На окупованих територіях постійно порушують права людини, зазначають правозахисники.