На переговорах у Мінську обговорювали загрозу поширення коронавірусу – Оліфер
Гуманітарна підгрупа тристоронньої контактної групи в Мінську обговорила можливість вжиття додаткових епідеміологічних заходів на лінії розмежування через поширення у світі коронавірусу SARS-CoV-2. Про це повідомила прессекретарка глави української делегації Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
Учасники гуманітарної підгрупи тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі 26 лютого обговорили можливість вжиття додаткових епідеміологічних заходів на лінії розмежування через загрозу поширення нового коронавірусу. Про це повідомила у Facebook прессекретарка глави української делегації на переговорах, другого президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
"Українська сторона поінформувала щодо встановлення нею необхідних засобів контролю за епідеміологічною безпекою та закликала до аналогічних заходів протилежну сторону", – зазначила вона.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які демонструє українська сторона.
Тристороння контактна група почала роботу влітку 2014 року. Із травня 2015 року в межах контактної групи діють чотири підгрупи: безпекова, із політичних, економічних і гуманітарних питань. Група або збирається в Мінську, або проводить засідання в режимі відеоконференції. До її складу входять представники України, Росії та ОБСЄ.
Наприкінці грудня 2019 року в китайському місті Ухань із населенням 11 млн людей уперше підтвердили новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, який зумовлює атипову пневмонію (спочатку вірус дістав назву 2019-nCoV). 30 січня ВООЗ оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.
Станом на 26 лютого у Китаї від нового коронавірусу померли 2715 осіб, заразилися 78 064, вилікувалися 29 745. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, за межами материкового Китаю станом на 26 лютого зареєстровано 2790 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію у 37 країнах, кількість загиблих становить 44 людини.
На території України хворих немає. Міністерство внутрішніх справ України 25 лютого ухвалило рішення про обов'язковий температурний скринінг усіх громадян, які прибувають в Україну.