Наєв: Після посилення військової присутності України в Азовському морі ситуація в регіоні змінилася
РФ поки не проводить в Азовському морі тривалого огляду кораблів, які рухаються в українські порти, повідомив генерал-лейтенант, командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв.
Ситуація на Азовському морі змінилася після того, як Україна посилила військову присутність у регіоні. Про це в інтерв'ю "BBC News Україна", опублікованому 30 жовтня, повідомив генерал-лейтенант, командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв.
"РФ поки не проводить тривалий огляд кораблів, які рухаються до українських портів. Ми це помітили одразу", – розповів Наєв.
Він додав, що українські військові зміцнили фортифікації в регіоні.
"Зокрема мінно-вибухове загородження вздовж ділянок, які вважаються небезпечними для морського десанту. Постійно тренуємо всі сили, які обороняють морське узбережжя – так демонструємо свою рішучість", – підкреслив Наєв.
У квітні російські прикордонники почали зупиняти судна в Азовському морі. Протягом шести місяців РФ затримала понад 200 іноземних суден, які прямували в українські порти, заявив виданню "ГОРДОН" прес-секретар Держприкордонслужби України Олег Слободян.
У вересні Рада національної безпеки і оборони України затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів України в південних регіонах, акваторіях Азовського та Чорного морів. У Держприкордонслужбі України повідомили, що приблизно 270 спецпризначенців скерують на службу в підрозділи на Азовському та Чорному морях. До кінця 2018 року в Азовському морі планують створити базу ВМС, щоб протистояти агресивним діям РФ у цьому регіоні, заявляли в українському Кабміні.
За даними Державної прикордонної служби України станом на кінець жовтня, РФ уже зібрала групу з понад 120 кораблів і катерів в Азовському морі.
Європейський парламент 25 жовтня ухвалив резолюцію, у якій висловив стурбованість порушенням Росією міжнародного права в Азовському морі. У документі засуджують надмірну активність РФ із перевірки комерційних суден в акваторії Азова, як українських, так і третіх країн, зокрема тих, що йдуть під прапорами держав ЄС.