Невзоров: Якщо від когось і потрібно захищати російськомовних, то це насамперед від будь-якого стикання з Росією
Разом із Росією приходять руйнування, пожежі, обстріли і банди кримінальників, зазначив російський публіцист Олександр Невзоров.
Якщо російськомовне населення в Україні і потребує захисту, то тільки від самої Росії. Таку думку висловив російський публіцист Олександр Невзоров у коментарі "Обозревателю".
"Його треба захищати тільки від самої Росії, тому що туди, куди приходить Росія, відразу приходять і руйнування, пожежі, обстріли, банди кримінальників. Усюди, де Росія щось бере під свою опіку, завжди трапляється що-небудь страшне", – зазначив він.
Публіцист додав, що в Кремлі не обов'язково хочуть чиєїсь крові, але не вміють по-іншому реалізовувати свою політику.
"Кремлем цілком можуть керувати найромантичніші уявлення про дійсність. Оскільки вони сильно відірвані від реальності, вони можуть навіть мати на увазі щось добре. Але жодних інших виконавців цієї романтичної маячні, крім відкритих кримінальників, мародерів, бандюг і злодіїв, у них немає. І здійснювати ці романтичні задуми йдуть всякі мотороли, гіві, гіркіни", – підкреслив Невзоров.
Він додав, що такі персонажі не можуть принести нічого, крім "кривавого жаху", зокрема і для російськомовних.
"Якщо від когось і потрібно захищати російськомовних, то це насамперед від будь-якого стикання з Росією", – підсумував публіцист.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Кількість загиблих з початку конфлікту на Донбасі, за даними ООН на травень 2017 року, перевищила 10 тис. осіб.
Наприкінці 2016 року, кажучи про конфлікт на Донбасі, президент Володимир Путін заявив: "Ми змушені, хочу підкреслити це, змушені були захищати російськомовне населення на Донбасі, змушені були відреагувати на прагнення людей, що живуть у Криму, повернутися до складу Російської Федерації". ЗМІ писали, що ця заява Путіна фактично стала першим офіційним визнанням російської влади в участі у конфлікті на Донбасі. Раніше Кремль заперечував це, а Путін стверджував, що на Донбасі воюють "учорашні шахтарі і трактористи".