ОБСЄ найближчим часом верифікує розведення сил і засобів у Станиці Луганській – Кучма
За словами представника України у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леоніда Кучми, російські війська пішли зі Станиці Луганської Луганської області, але цей факт ще мають офіційно підтвердити спостерігачі Організації з безпеки і співробітництва в Європі.
Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі найближчим часом проведе верифікацію розведення сил і засобів у Станиці Луганській Луганської області, заявив 30 червня "Інтерфакс-Україна" другий президент України, український представник у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма.
За словами Кучми, СММ ОБСЄ надасть остаточний висновок.
"За нашими попередніми даними, війська з російської сторони було відведено. Проте СММ ОБСЄ має підтвердити цей факт", – заявив другий український президент.
Пропускний пункт поблизу Станиці Луганської було відкрито 27 жовтня 2015 року. Пішоходи завдяки тимчасовим дерев'яним конструкціям продовжують користуватися мостом для переходу на контрольовану бойовиками територію та у зворотному напрямку.
В ОБСЄ не раз заявляли, що такі умови переходу становлять небезпеку для цивільного населення, і закликали відремонтувати міст.
21 вересня 2016 року на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську було підписано рамкове рішення про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках. Воно вже відбулося в Петровському (1 жовтня 2016 року) і Золотому (7 жовтня 2016 року). Спроби відвести сили та озброєння у районі Станиці Луганської виявлялися безрезультатними. Українська сторона звинувачувала російсько-терористичні війська в обстрілах, які зривали розведення сил.
За повідомленням російського представника на переговорах у Мінську Бориса Гризлова, 5 червня 2019 року було досягнуто домовленості про розведення сил та озброєнь у районі Станиці Луганської.
26 червня у штабі операції Об'єднаних сил повідомили, що біля Станиці Луганської відбувся перший етап розведення сил і засобів. Командування ООС підкреслювало, що розведення не послаблює позиції українських військовослужбовців і не має створювати небезпеки для життя і здоров'я мирного населення по обидві сторони лінії розмежування.
27 червня спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підтвердила, що підрозділи "ЛНР" було відведено вглиб не контрольованої українським урядом території.
28 червня Кучма здійснив робочу поїздку в зону операції Об'єднаних сил у Луганській області, де напередодні відбулося розведення сил.