Один український військовослужбовець загинув на Донбасі, кількість постраждалих протягом дня зросла до трьох
Снайпер убив українського військовослужбовця під час обстрілу в Донецькій області, повідомили у пресцентрі штабу операції Об'єднаних сил.
30 березня на Донбасі один український військовослужбовець загинув унаслідок обстрілу з боку бойовиків. Про це поінформував пресцентр операції Об'єднаних сил у Facebook.
“Збройні формування Російської Федерації вкотре порушили режим припинення вогню та обстріляли позиції підрозділів Об'єднаних сил. На жаль, сьогодні, 30 березня Україна втратила ще одного мужнього захисника. На одній із позиції, що на Донеччині, від ворожого снайперського вогню загинув військовослужбовець Збройних сил України", – розповіли у пресцентрі.
У штабі додали, що ще один український військовий дістав осколкове поранення в Луганській області внаслідок обстрілу бойовиків із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, автоматичних станкових гранатометів і стрілецької зброї.
Сьогодні у штабі вже повідомляли про поранення двох українських військовослужбовців поблизу населеного пункту Шуми Донецької області.
У коментарі "Українській правді" прессекретар ООС Павло Ковальчук пояснив, що це різні епізоди.
"На жаль, у нас сьогодні один загиблий і троє поранених. Це все різні епізоди. Станом на обід у нас було двоє поранених. Наразі, на жаль, маємо ще одного пораненого й одного загиблого бійця", – сказав він.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
9 грудня 2019 року у Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії – щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Сторони, зокрема, домовилися до кінця року погодити повне припинення вогню.
Тодішній глава МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що учасники тристоронньої контактної групи під час переговорів 18 грудня не змогли погодити дату нового перемир'я і домовилися продовжити режим припинення вогню, оголошений у липні.